OPEN GRADAC 2018

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
U mojoj firmi koja je multinacionalna, stvari stoje onako kako sam napisao.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Sjajno je kad dve protuve, jedna koja je pobegla u Kinu i jedna koja radi trange - frange filozofiraju. Po njihovoj filozofiji bi bar 80 posto ljudi u Srbiji trebalo lagodno da živi, jer velika većina Srba smatra da ima puno u glavi i ume da razmišlja. Realnost je svima dobro poznata, osim ovoj dvojici "pametnjakovića".
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Čovek sa diplomom medicinskog fakulteta u Srbiji
 

Prilozi

  • FB_IMG_15288830802466317.jpg
    FB_IMG_15288830802466317.jpg
    498,7 KB · Pregleda: 149

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Лечи аутомобиле!!! На жалост диплома је релативна ствар,битније је да си у странци или да познајеш неког битног!!!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.151
Broj reagovanja
1.250
Lokacija
Čačak
Baki-Pa je napisao(la):
Sjajno je kad dve protuve, jedna koja je pobegla u Kinu i jedna koja radi trange - frange filozofiraju. Po njihovoj filozofiji bi bar 80 posto ljudi u Srbiji trebalo lagodno da živi, jer velika većina Srba smatra da ima puno u glavi i ume da razmišlja. Realnost je svima dobro poznata, osim ovoj dvojici "pametnjakovića".
Zamolicu te da ne vredjas... ako ti recnik nije dovoljno bogat slobodno se posluzi internetom ili nadji rec kod cika Milana...
A o bezanju mozemo samo uzivo.....

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

Zlatovcica

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2018.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
oholi je napisao(la):
Pa da, ne odgovara da se sazna istina....

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

A ne, apsolutno da se sazna istina, ja sam za to ali ne mora da se radi na ovakav nacn i uz ovako niske udarce. Mada su srbi vazda bili poznati ko veliki postovaoci pristojnog i kultivisanog razgovora i diskusije...vidi se to kroz nasu istoriju....a pogotovo ono da imaju sposobnost da prihvate tudje misljenje umesto svoga pa makar znali da i 100 puta nisu u pravu...

:firends:
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
      "Nemam razloga da brinem za svoju buducnost.

      Jurio sam, bubao sam mesto drugih,
      nisam se obazirao ni na koga.

      Nemam razloga da brinem za svoju buducnost.

      Sva vrata su mi sirom otvorena, cekaju me svi sa osmehom na licu.
      To je zato sto imam diplomu."

    Pevao je Kiki Lesendric (Piloti) potpuno ispravno  pocetkom osamdesetih.

    Tako je bilo i bice zanavek!

     
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Zlatovcica je napisao(la):
A ne, apsolutno da se sazna istina, ja sam za to ali ne mora da se radi na ovakav nacn i uz ovako niske udarce. Mada su srbi vazda bili poznati ko veliki postovaoci pristojnog i kultivisanog razgovora i diskusije...vidi se to kroz nasu istoriju....a pogotovo ono da imaju sposobnost da prihvate tudje misljenje umesto svoga pa makar znali da i 100 puta nisu u pravu...

:firends:

Kako da razgovaras sa nekim ko nesme da razgovara.

Da su hteli da razgovaraju pojavili bi se na sastanku, sacekali onaj koji je trebao da usledi.

Nebi izabrali FB i forum kao sredstvo komunikacije!!!

A o niskim udarcima, vredjanjima sagovornika necu ni da komentarisem, ako sam i nekad negde nekog uvredio spreman sam i da se izvinim ali trudio sam se da odrzim neki pristojan nivo komunikacije!


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Baki-Pa je napisao(la):
Sjajno je kad dve protuve, jedna koja je pobegla u Kinu i jedna koja radi trange - frange filozofiraju. Po njihovoj filozofiji bi bar 80 posto ljudi u Srbiji trebalo lagodno da živi, jer velika većina Srba smatra da ima puno u glavi i ume da razmišlja. Realnost je svima dobro poznata, osim ovoj dvojici "pametnjakovića".

Vidis Zlatovcice ovo ti je nivo komunikacije koji koriste oni i njima slicni kad shvate da nema sta pametno da kazu.




Sent from my iPad using Tapatalk
 
A

Aleksandar993

Guest
Baki-Pa je napisao(la):
Hoćeš da kažeš da majstori i tehničari zarađuju više od inžinjera? Možda u Kinšasi. Sa druge strane, tehničari i majstori ništa ne odlučuju, eventualno se pitaju za mišljenje i tu se sve završava. Odluke donose ljudi sa diplomama. Ima ih stručnih, ima i ne stručnih ali dovoljno sujetnih i bezobraznih da pregaze ove prve. Ja tu kao tehničar mogu samo da se slikam.
Odosmo van teme.....
Pozdrav, moram da se ubacim na ovo.

Ja cu sad pocetkom jula steći titulu:

Diplomirani master inženjer arhitekture, urbanizma i regionalnog razvoja, na Univerzitetu u Begoradu.

Plata u Srbiji 350-550€
Plata u Evropi 3500-7500€
Plata u USA 7000-12000€


U Beogradu, vozač kamiona gradskog komunalnog preduzeća ima platu 75 000. Da se razumemo, ne degradiram ničije zanimanje ali u našoj zemlji skoro pa i nije važno kakvo ti je obrazovanje, i to ti svakako ne utiče na platu, u većini slučajeva iz sopstvenog iskustva. (jedan od razloga zbog kojeg želim da odem odavde) studiraš 6 godina, potrošiš dve tone nerava i dva tovara zlata (karikiram) da bi ti se sopstvena država smejala u lice u zbog toga. Znanje koje nosim, prodaću negde drugde.






Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 
A

Aleksandar993

Guest
A da obrazovanje čini čoveka, da si neuk i nesposoban ako nisi obrazovan itd. (ne znam ni sam šta je sve spomenuto), je izjava koja je ispod svake časti.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Kolega, mala korekcija ako dopustis.

"Gospodine, sta ste po struci?
Arhitekt.
A ha, znaci nezaposlen."

Vic koji odavno kruzi na germanskom govornom podrucju i surova je istina.

Doktor, frisak sa uni-ja plata 1700-1800 evra netto max. (14x godisnje A,  nesto malo vise12-13 x godisnje D)
3500-7500 da, ali brutto pola ti uzima drzava... dok doguras do 7500.- netto vec si mator i sed i imas 30 godina staza.

U Austriji recimo, jedan od najjacih lobija je upravo djubretarski, treba ti jaca veza nego za posao inzenjera u Simens-u. Momci sto vise na kamionu i vuku kante imaju platu preko 2000.- evra netto 14 x godisnje i zillion beneficija jer im je sindikat kao da ga vodi John Gotti.

Ode tema u corsokak, ne mari, bar se ne gadimo najcrnje.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Aleksandre, moram da te pitam, u kojim to firmama arhitekte imaju tako male plate? Ili su u pitanju neke opštinske ili koje već komisije, uprave i sl? Momci iz higijene imaju dobre plate jer im je posao degradirajući i nehigijenski pa su na taj način stimulisani. O izloženoti kojekakvim bolestima da ne govorim.
 
A

Aleksandar993

Guest
Neo je napisao(la):
Kolega, mala korekcija ako dopustis.

"Gospodine, sta ste po struci?
Arhitekt.
A ha, znaci nezaposlen."

Vic koji odavno kruzi na germanskom govornom podrucju i surova je istina.

Doktor, frisak sa uni-ja plata 1700-1800 evra netto max. (14x godisnje A,  nesto malo vise12-13 x godisnje D)
3500-7500 da, ali brutto pola ti uzima drzava... dok doguras do 7500.- netto vec si mator i sed i imas 30 godina staza.

U Austriji recimo, jedan od najjacih lobija je upravo djubretarski, treba ti jaca veza nego za posao inzenjera u Simens-u. Momci sto vise na kamionu i vuku kante imaju platu preko 2000.- evra netto 14 x godisnje i zillion beneficija jer im je sindikat kao da ga vodi John Gotti.

Ode tema u corsokak, ne mari, bar se ne gadimo najcrnje.
Slažem se, ali svakako je bolje nego ovde, i imaš mnogo više mogućnosti da napreduješ.
Imam puno kolega/drugara koji su se raširili po kontinentima i ne pomišljaju da se vrate (da, radiš mnogo, ali znaš i zbog čega).


@baki-pa

Mislim da si me pogrešno razumeo, to sam naveo samo kao primer, i ponavljam niti degradiram niti podcenjujem bilo čije zanimanje.

A što se tiče poslova, situacija u Beogradu konkretno je sledeća:

Arh. biroi (privatni) traže arhitekte sa licencom (odgovrne projektante), a paralelno se žale da ih gotovo više nema.
Ja da bih dobio licencu moram prvo da radim negde 3 godine da bih stekao pravo na polaganje državnog ispita i dobio licencu. A kako da radim kad ti isti biroi ne žele da zaposle arhitekte bez iste i iskustva.

Naravno, postoji par stranih firmi sa visokim potencijalima, ali je do njih gotovo neizvodljivo doći. U Srbiji godišnje diplomira 250 novih arhitekata.

A što se plata tiče, zaista je tako, na žalost.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 
Vrh Dno