Drinjača

Ruki

Senior member
Učlanjen(a)
09.01.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Lokacija
Loznica
Tomy...zovi me kada si slobodan i idemo da malo bacamo....cito radi razonode...i ovo izgleda prelepo!!!!
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.315
Broj reagovanja
211
Lokacija
Zvornik
Kako misliš lokacija?
Ovo je ogroman potez u jednu ruku sigurno preko 10 Km,znači mi dođemo u Raševo,gdje ima ona fabrika vode Vivia.E tu ostavimo auto,pa jednom prečicom kroz šumu zaobiđemo ogroman potez od par kilometara.I tu uđemo u kanjon Drinjače,taj dio se zove Glode,a ovo na slikama je još dalje,još uzvodno,neki poseban naziv tj. lokalitet nema.Ovdje to zovu "Udrč".
Ti se Jovanča sjećaš na onim slikam tvojim Kušlata,tu se pređe preko mosta pa uzbrdo,sad je trenutno malo klizav put a inače je ravno,bez nekih rupa.
A može sve da se ide uz Drinjaču ali je to preko deset i kusur kilometara.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.315
Broj reagovanja
211
Lokacija
Zvornik
Ma naravno Ruki,i ja sam u fazi ispitivanja terena.Jeste poprilično udaljeno,ali se daleko dogura kolima.Ono ponaj bitnije je širina samog prostora.Za mahanje idealno.Ima dosta virova koji znaju biti duboki i po par metara.
A tek prelivi i brzaci,uff,ja jedva čekam ponovo da idem.
Ovih dana smo izlazili sa varaličarskim priborom na mladicu,i bilo je dešavanja.Komadi nisu pretjerano veliki,da kažem trofejni.Ali ipak zamislite na mušičarcu mladicu od cc 4kg!

Ruki spremaj strimere druge đakonije  :hammer:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.315
Broj reagovanja
211
Lokacija
Zvornik
Evo još nekih čisto da se vidi  i pokuša zamisliti veličina ove vode.Na nekim mjestima je jedva pristupačno,ali ima dosta prostora za bacanje.




Nije baš bilo jednostavno se kretati,na nekim mjestima smo morali kroz šumu da zaobilazimo,kozjim stazama,ali su to kratke relacije.


 

Ruki

Senior member
Učlanjen(a)
09.01.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Lokacija
Loznica
Slusaj...u Lo sam nekih 10 dana......moramo otici tamo pa makar se zaledili u toj reci!!! Ja imam polar tako da nece biti problema...  :D
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.315
Broj reagovanja
211
Lokacija
Zvornik
Ja sam ovaj put išao u gojzericama uopšte ne gazim vodu.Nije to Drina pa da se približavaš ribi,dobro je moći zagaziti do koljena dalje ti i ne treba,veći dio je sastavljen od brzaka i virova.Tako da po ćoškovima ganjaš ribu,iza nekog kamena,grane i slično.Ja radim svaki dan do 16h,jedino sledeći vikend.
Budimo u kontaktu  :smoke:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.315
Broj reagovanja
211
Lokacija
Zvornik
Juče sam očekivao dobar ulov klenova ali ovdostaj je na minimumu.Tako da su ribe u većim virovima ili boljim prelivima gdje je kiseonik i hladnija voda.

p8270054copy.jpg


Ovo je lijevi rukavac koji nije skroz presušio dok je desni bio u par bara i sa dotokom vode od malo većeg mlaza sa česme.U tom desnom u tim baram su ostali neki klenovi čak je jedan fin bio ali ih je nemoguće uloviti,bar na mušicu.Zaleti se sva sića i unište plan.

p8270050copy.jpg


Probao nimfe jer tu ima krkuša,mrenica,a ponajviše škobalja,no od ovih dosada to je nemoguće realizovati:

p8270049copy.jpg


p8270048copy.jpg


A najveći hit je bio kada sam u povratku kući našao mrtvu potočaru:

p8270055copy.jpg

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.315
Broj reagovanja
211
Lokacija
Zvornik
Danas sam se odvezao kolima pa kao čovjek sišao na prave lokacije i kao rezultat toga je ulovljen lipljen  :hammer:

p9040025copy.jpg


p9040030copy.jpg


A bilo je još kandidata za foto sešn:

p9040007copy.jpg


Ove se same kače po zabačaju,  :-X ,

p9040036copy.jpg

 
Vrh Dno