Drinjača

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.315
Broj reagovanja
211
Lokacija
Zvornik
Zar niko nije bio na ovoj vodi  :mad:
E pa red je da se otvori i za nju mada možda bi bilo boje da se ne spominje  :-X







 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.110
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Veoma lepa priroda i još lepša reka. Piši  malo o reci, kako stići do nje, riblji fond i tako neke zanimljive stvari.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Reka je prebogata skobaljem i moze da se lovi na musicu kao i klen. Ima i po koja stuka. Sto se salmonida tice, Mislim da je od njih ostala samo lepa uspomena. Nacuo sam da mlate mladice i mladuljke kada udju iz Drine..... To je sto se tice donjeg dela toka koji sam obilazio. Jadar se uliva u ovu reku, rekao bih da nema ni zapceta u njemu.
Priroda je prelepa. Reka prosto obecava Ulov!... E dugo mi je trebalo da sam sebi objasnim kako tu nema pastrmke. Burazer je imao isti problem. Posebno me nervira sto sam prvom posetom ove reke poludeo kada sam video znak >>zabranjen ribolov do 1.05..<< Pomislih da je reka poribljena i dobro cuvana jer su nakacili 20 znakova na gomilu a kod nas je sezona uveliko pocela. Bacao sam 15ak minuta dok jasni uputi nisu poceli da mi bodu oci pa sam otisao na Ljubovidju u potrazi za pastrmkom od makar 20cm  :'( . Nakon par meseci ja ponovo na Drinjaci, sav spreman za musicarenje bez pauze za klopu! Razbio sam se od klenova  :D ! A da, bilo je i skobalja  :doh:
 
 

Prilozi

  • DSC01888 [Desktop Resolution].JPG
    DSC01888 [Desktop Resolution].JPG
    191 KB · Pregleda: 540
  • DSC01889 [Desktop Resolution].JPG
    DSC01889 [Desktop Resolution].JPG
    246,4 KB · Pregleda: 677
  • DSCN0805 [Desktop Resolution].JPG
    DSCN0805 [Desktop Resolution].JPG
    328,4 KB · Pregleda: 575
  • DSCN0817 [Desktop Resolution].JPG
    DSCN0817 [Desktop Resolution].JPG
    254,7 KB · Pregleda: 1.250
  • DSCN0825 [Desktop Resolution].JPG
    DSCN0825 [Desktop Resolution].JPG
    246,7 KB · Pregleda: 587
  • DSCN0829 [Desktop Resolution].JPG
    DSCN0829 [Desktop Resolution].JPG
    259,7 KB · Pregleda: 676
  • DSCN0832 [Desktop Resolution].JPG
    DSCN0832 [Desktop Resolution].JPG
    237,9 KB · Pregleda: 533

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.315
Broj reagovanja
211
Lokacija
Zvornik
Jovanča propustio si najbolje od Drinjače.Trebao si dalje ići iznad tog velikog vira (Kušlata) dalje prema fabrici vode u Raševu,a može još dalje.Putevi su u dobrom stanju.Iako nisu cjelom dužinom asfaltirani nisu đžombe i rupe.
Ovo je prava salamonoidna voda,brza i hladna.Samo jednim djelom usporava i spaja se sa jezerom.U tom djelu ima štuke (ne pretjerano),i u enormnim količinama bucova.Čak i kapitalnih.Za sada sam svoje ulove ostvarivao varaličarskim priborom a od nedavno i mušičarskim.Moji prvi koraci su bili baš na ovoj vodi.
Što se ide visočije to su bolje šanse za ulovom,to se odnosi na salamonoide.Mladica,lipljen,pastrmka.Nema ih kao nekada kada su lovljeni kapitalni primjerci ali se ipak pronalaze.
Od ribe ima:klena,škobalj,plotica,nosara,mrena,krkuša,potočna mrena,jednim djelom: bucov,štuka,deverika,pa i babuška.Ove godine na potezu oko benzinske pumpe u Drinjači bilo je i ulova soma.
Drinjača je prepuštena na milost i nemilost lokalnih "domorodaca".
Moj kolega i instruktor:


Moj ulov na mahač na Drinjači:


Đaferov vir,jedan od najvećih,mi smo tu ljeti vaterpolo igrali  :doh:


A danas isti taj vir uništen  :'(
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.315
Broj reagovanja
211
Lokacija
Zvornik
Kako stići do nje?E pa pošto sam ja iz Zvornika onda je logično da prvo njega nađeš,zatim 15km prema Sokolcu (ili Sarajevu),tu počinje mjesto Drinjača a kroz njega protiče istoimena rijeka.Tu je odmah i njeno ušće u Zvorničko jezero.Par kilometara uzvodno ima mjesto Kušlat.Tu se uliva Jadar u Drinjaču.Od tog mjesta uzvodno sledeće mjesto je Raševo a zatim Glode (u njima nikada bio).

Ona je za sada u ovakovom obliku a vrlo brzo će se to sve promijenti jer su lokalne "patriote" dobile koncesije za izgradnju mini HE.Za sada se spekuliše o nekoj cifri između 5 i 9 centrala.

Tuga naša jedna od boljih voda a biće totalno uništena.Šta se lovilo? Mladice preko deset kg (tvrde i 20),mrene od par kg (4-5kg),klenovi (1-3kg),bucov od par kg.

Lokalni stanovnici redovno mladicu love u mrijestu kada izađe u plićake.Svake godine pobiju par kapitalnih.
A postoje i organizovane turstičke ture sa agregatima.

Po meni nebi bilo boljeg revira na daleko,ali....
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
[quote
Drinjača je prepuštena na milost i nemilost lokalnih "domorodaca".
[/quote]

Domorodci su fini ljudi a za te barabe moraš da nađeš adekvatniji izraz  :whistle:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.315
Broj reagovanja
211
Lokacija
Zvornik
Pogotov kada bacaju kreč  :bleh: tada su naj.Dok su imali bacali su eksplozivna sredstva,pa mreža,agregati.
Sigurno nije neko došao iz Beograda da uništava ovu vodu.Neznam dali si ikada bio u kontaktu sa ovim ljudima ali oni su totalno neobrazovani.Neznaju oni šta znači ovakva voda.On je rođen tu i njemu je to dosadno.

Šteta ova voda ima savršen potencijal  :'(
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
tommylee je napisao(la):
Pogotov kada bacaju kreč  :bleh: tada su naj.Dok su imali bacali su eksplozivna sredstva,pa mreža,agregati.
Sigurno nije neko došao iz Beograda da uništava ovu vodu.Neznam dali si ikada bio u kontaktu sa ovim ljudima ali oni su totalno neobrazovani.Neznaju oni šta znači ovakva voda.On je rođen tu i njemu je to dosadno.

Šteta ova voda ima savršen potencijal  :'(

Ma mislio sam na Afričke domorodce, vređaš ih upoređujući ih sa tim idiotima  :doh:
 
Vrh Dno