Whiting skalpovi i sedla

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
735
Broj reagovanja
358
Lokacija
Banja Luka
Moze kratko objasnjenje: zar ne bi pro grade trebao da je skuplji od bronze il boja tu donosi presudu...? Ne zelim da remetim oglas i oprosti ako to cinim...
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Taman posla da remetis bilo sta, razgovor i usvajanje novih znanja svima nama omogucava da "rastemo" u nasim mikro svetovima.

Radi se o boji i gradaciji. Odredjene boje (nijanse i varijateti) cak i u Pro Grade ili Bronze dostizu neverovatne cifre.
Pro grade ~ Bronze ~ Silver ~ Gold ~ Platinum

Ima par skalpova od Whitinga koja nose ime "Intro" sto bi bilo ispod ProGrade - a i ima jos jedan side brand koji Whiting poseduje zove se "High & Dry Hackle" fantasticna sedla..sa perima dugim 50 cm. Evo postavljam jednog iz kolekcije Coachman brown (Grizzly dyed).
Postavljam i jedan iz "Intro" edicije, meni omiljen za Bambule / mrave / ose..
Ovaj konkretno nosi oznaku "Mix color" ali su to tamni (prema crnim tonovima), prirodne boje.
 

Prilozi

  • 20220131_122408-01.jpeg
    20220131_122408-01.jpeg
    176,4 KB · Pregleda: 18
  • 20220131_123120.jpg
    20220131_123120.jpg
    150,6 KB · Pregleda: 18

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Najvaznije karakteristike kod Whiting sedla za njihovu gradaciju su:

1. Barb count (broj isperaka na samoj badrljici) kao i velicina udice kojoj odgovaraju.
2. Dužina samog sedla (duzina samog pera)
3. Boja (nijansa / varijatet) mozda ne na gradaciju ali je na cenu presudna.
4. Gustina sedla odnosno broj pera na samom sedlu.

Nisu nužno ovim redom karakteristike za odredjivanje gradacije ali verujem da su ove 4 karakteristike najvaznije.

Imao sam prilike da procitam dosta toga o njima i jedan od kljucnih ljudi iz firme kaze da farma svakih 3 godine pomeri gradaciju za jedan stepenik gore.
Ono sto je danas platinum, za tri godine ce biti Silver grade.Jer su ubrzali usavrsavanje samih pera kao i nijansi.

Ono sto sam ja licno primetio je da je gotovo nemoguce naci velicinu #10-12 dry iz Silver ili Platinum grada iz novih selekcija...jer pera su sve duza i duza sa guscim ispercima ali kracim 14-16 -18 -20
#10-12 su skoro sve rezervisane za pro grade i druge varijatete iz ponude.
 
Vrh Dno