Tajne musicarenja

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ova knjiga mi je posebno draga.

Napisao ju je doajen musicarenja, sada vec pokojni Jovca M. Petrovic.
Secam se da mi je ovu knjigu poklonila majka za jednu Novu godinu. Bio sam mislim 7 razred i tada opasno navucen na varalicarenje. Sta reci kevi, a ne uvrediti je? I tako ja krenem da je proucavam. Sve vise i vise sam se navlacio na musicarenje i na kraju (naravno ne samo zbog knjige, ali je sigurno imala veliki udeo) potpuno prestao sa drugim vidovima ribolova.
Danas kada pogledam knjigu, i ako bi sklonio emocije sa strane, moram a priznam da je donekle prevazidjena. Postoji gomila recepata, medjutim vecima tih muva uopste nije lovna. Takodje autor predstavlja prevazidjene sisteme musicarenja (tipa tri muve na predbezu). Takodje je slabo objasnjeno citanje vode tj. pronalazenje, lokacija pastrmki. Naravno da i sada mogao a cepidlacim, ali nemam nameru. Medjutim ova knjiga ima veliku prednost jer je jedna od retkih knjiga o ovoj tematici na nasem jeziku i kao takva je obavezna literatura. Takodje je obavezna za pocetnike jer je pisana sa velikom ljubavlju prema musicarenju i ima poseban smek koji navlaci!
Ako mozete da je nadjete obavezno je bar prelistajte!
 

vezara

Newbie
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
Kad dodjes u BG ima opasno da te smorim o musicarenju...!

Koji su najveci primerci koji mogu da se love tom tehnikom?
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Druze Alzo, zavisi od vrste riba. Npr klenovi do 3 kg (moj najveci je 900g), pastrmke do 4-5 kg. Stuke mogu da budu i po 5-6 kg.
A sto se smaranja tice no problemo. I ja sam tebe smarao sa ciklidima, pa vidi dokle sam dosao:))
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Pozajmi je Laki ako je posedujes,vracam istog dana??
 

Cori

Senior member
Učlanjen(a)
21.12.2006.
Poruke
244
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Pošto sam u broju 3. lista Mušičar objavio tekst i sliku, predstavljanja knjige
Jovana M. Petrovića - Tajne Mušičarenja, puno vas je pitalo gde se knjiga može nabaviti.
Evo da vas obavestim gde se može nabaviti. Cena je 29 KM, sa rokom isporuke 7 dana, a adresa je:

http://www.interliber.com/

 

Prilozi

  • IMG_7230 za sajt.jpg
    IMG_7230 za sajt.jpg
    104,8 KB · Pregleda: 806

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
A kakva je mogucnost isporuke u Srbiji?

(recimo placanje pouzecem)
 

Cori

Senior member
Učlanjen(a)
21.12.2006.
Poruke
244
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Imam nekoliko komada knjiga "Tajne Mušičarenja", Jovana M. Petrovića kod sebe. Nabavljene su iz Bosne.
Cena je 15 eura + 100,00 din postarina. Ukupna 1.250,00 din. Na PM dogovor!
 

Cori

Senior member
Učlanjen(a)
21.12.2006.
Poruke
244
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Nabavio sam nekoliko komada popularne knjige "Tajne mušičarenja" od Jovana M. Petrovića na koju sam vas podsetio u temi Art, lista Mušičar u broju 3.
Ovo je veoma popularna knjiga kod mušičara u Srbiji i ExYu. Štampana je u Sarajevu 1990, godine i ..... Izvod iz teksta u listu.

........

Jovan M. Petrović, Tajne Mušičarenja
Jezik: srpski, ijekavica, latinica, Tvrdi povez, prvo izdanje, 2007., 176 stranica
Izdavač: “Svjetlost”, Zavod za udžbenike i nastavna sredstva. Sarajevo, 1990.
ISBN – 86-01-02542-0
Ovo je knjiga namenjena ribolovcima – mušičarima. Pisao ju je pasionirani ribolovac – mušičar koji u u ovom obliku rekreacije i sportskog ribolova traže nešto više. Knjiga je nastala kao rezultat dugogodišnjeg iskustva, a tekst je posebno prilagođen na ijekavicu uz dozvolu autora.
Knjiga je sveobuhvatna i pokriva tekstove o ribama (potočna pastrmka, kalifornijska pastrmka i lipljan), insektima, veštačkim mušicama (pribor, alati i materijali za izradu, proporcijama i nomenklaturi. Upotreba veštačkih mušica po mesecima i prema vremenskim prilikama i uslovima je najveći deo knjige, te poseban dodatak mušice zapadne Bosne i francuske veštačke muhe i posebno torax mušice, emergeri, strimeri, te poznate nimfe zečije uho i fazanov rep. Sveukupno je prikazano 133 mušice, svaka sa receptom i izvrsnim crtežima u boji, koje u potpunosti dočaravaju izgled veštačke mušice. Dosta praktičnih saveta tipa kako, čime, gde i kako mušicu napraviti. Veliki broj mušičara sa prostora ExYU ovu knjigu smatra BIBLIJOM za mušičarenje.
Prikladna je za početnike, ali i iskusni u njoj uvek nađu ponešto. Radi se o ozbiljnoj, knjizi koja je prvi put na jednom mestu, na jeziku koji je svima poznat, objedinila sve što je potrebno za vezivanje mušica. Ovo je prva knjiga koja tehniku vezivanja raznih vrsta nimfi, mokrih i suvih mušica u potpunosti opisuje. Značajna knjiga i svako bi trebao da je ima u svojoj biblioteci.

......

Cena je s postarinom 1250,00 dinara. Uplata na uplatnici za tekući račun u pošti na broj TR 200-1795406-20 na Ivan Korhner, 21000 Novi sad, Partizanskih baza 15.
Bistro
 

Cori

Senior member
Učlanjen(a)
21.12.2006.
Poruke
244
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Od prijatelja iz Bosne mi je opet stigla pošiljka nekoliko komada popularne knjige "Tajne mušičarenja" od Jovana M. Petrovića na koju sam vas podsetio u temi Art, lista Mušičar u broju 3. Ovo je veoma popularna knjiga kod mušičara u Srbiji i ExYu. Štampana je u Sarajevu 1990, godine
Cena je s postarinom 1250,00 dinara, Srbija.
Uplata na uplatnici za tekući račun u pošti na broj TR 200-1795406-20 na Ivan Korhner, 21000 Novi sad, Partizanskih baza 15.
Bistro!
 

Cori

Senior member
Učlanjen(a)
21.12.2006.
Poruke
244
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Zbog rasta eura u odnosu na dinar cena je 1400 dinara. Hvala i Bistro!
 

Cori

Senior member
Učlanjen(a)
21.12.2006.
Poruke
244
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Zbog rasta eura u odnosu na dinar cena je u eurima 15 + 1 PTT.
Dinarska protivvrednost na dan uplate.
Hvala i Bistro!

 

Cori

Senior member
Učlanjen(a)
21.12.2006.
Poruke
244
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Još nekoliko knjiga po popularnoj ceni od 1.400,00 sa poštarinom (ispod 15+1 eura). Požurite!
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Knjigu sam nabavio skoro i procitao je,ima dosta toga da se nauci iz nje :yeswink:
 
Vrh Dno