Svetlucavi ili Fleš strimeri

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Dugo vremena se kanim malo vezati strimere od Aangel Haira pa nikako to da uradim. Danas i jučer sam nešto malo radio po prvi put iz takvog materijala. Moram priznati da se taj materijal mnogo drugačije ponaša od materijala na koje sam navikao pa sam se malo gubio u pripremi matarijala prije vezanja ali evo uspelo mi uraditi dva strimera koja su i moji prvi pokušaji iz spomenutog materijala. Jedan je Skokov "Mušmut" a drugi današnji je ovakav.

Otežan je olovnom žicom kod glave. Dugačak je 19cm. Udica je Mustad C52SBLN #2. Angel Hair u bojama: Minnow Mix, paun i zlatno maslinasti. Oči su holo samolepive ručni rad finiširane Clear Cure Goo - Thin.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  perfektan strimer Seb
 
  ovakvi strimeri mogu loviti sve moguce ribe, samo im menjati velicinu i otezanje, odlican

a i sigurno ti bio merak da malo trosis novi lepak  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala Kuzmo, lepak mi je stvarno u veselje...kada god ga koristim mi izmami osmeh na licu jer me stvarno oduševio način s tim svetlom. Sve je brzo i čisto.

Jedva čekam da vidim kako če se štukice ponašati kada im ovoga podvučem pod nos.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Fleš strimeri,poput ovog Sebovog,su odlična varijanta za loše svetlosne uslove i duboke vode.Ja sam dve godine lovio flašabu strimerima,i bio sam impresioniran kako strimeri rade i izgledaju u vodi.Naravno,ja sam ih koristio za bucova i smuđa,i prestajao sam da ih bacam po suncu i veoma bistroj vodi zbog svojih reflektujućih osobina.Za mutnu vodu i oblačno vreme,nema bolje stvari.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  evo jednog matorog. jednostavno i brzinski vezanog. koristio sam ga kao atraktor da izvucem uspavanu ribu iz trske ili trave, posle cega bi stavio neki realisticniji.
ostao je negde na Joci. ko ga nadje-njegov je  ;)
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
danas sam probao da navezem par komada od angel hair i crne lisice...
Posto nemam epoxi koristio sam plast.silikon za oblik glave. otezani su sa po tri tungsteina. Ovo su mi prvi strimeri koje planiram koristiti u pocetku sezone. naravno pre bilo kog rojenja    :lol: 
Svaki savet je dobrodosao  :yeswink:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Klasika i moja omiljena kombinacija materijala (polar fox + angel hair)  :tbumb: :tbumb: :tbumb:
Pri tome kombinacija boja izmišljena za skandinavske boje vode (potpuno različite od ovih naših) - tamo su vode bistre tamno braon boje.
Ovi strimeri su sigurni dobitnici :yeswink:

P.S. Glave strimera su ti malo nezgrapne, ali to si verovatno primetio i sam :whistle:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
Hvala Milance  :)  Moracu da im rastopim glave  :D  Videcu da ovih dana uzmem epoxy i da ih odradim kako treba. Mislio sam napraviti neku vrstu sendvica, tj sa crnom i belom lisicom odozgo i odozdo a ovaj braonkasti ang. hair u sredini pa mi se ucinilo da ce biti pretezak jer na mestima gde ih planiram koristiti su takoreci zidovi od stena na par metara iza ledja. Mora se bacati underhand i to daleko. Upijaju li ove lisicje dlake vodu? Reci mi da li si koristio ovakvu kombinaciju i za stuke?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Dobri su, nema šta + to što Mita več kaže da ne ponavljam  :)

Za štuku ako češ onda neki XXL long polarna lija koa je dugačka od nekih 10 do 12 cm a nađe se i do 15cm dugačka dlaka. Za štuku ne bi radio strimere ispod 10cm a sa XXL lijom možeš lepe strimere dugčke i preko 15cm.  Polarna lija je prefektan materijal.

Evo, pogledaj jednog moga na tubici. Polarna lija na njemu nije XXL a da jeste bilo bi to nešto lepše mada i ovakav je pod vodom fantastičan...prekrasan živahan radu tekućoj vodi ko prav aribica, silueta je prava, sve je idealno...a dužina mu je 15cm. Planiran je za mladicu i velike pastrmke.

Umesto epoxya probaj nabaviti Clear Cure Goo ili Bug-Bond.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
Hvala sebastiane  :tbumb:
Dobar ti ovaj Crno-Beli strimer  :D  :tbumb: Sad sam gledao na jednom sajtu gde ponekad narucujem neke sitnice i imaju ove lepkove.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hehe...crno, belo pa još malo sivog i paun angel haira  ;) "crno belo u boji"  :hammer:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
nespetro je napisao(la):
... Upijaju li ove lisicje dlake vodu? Reci mi da li si koristio ovakvu kombinaciju i za stuke?

Evo jednog mog sličnog samo u bucovskoj kombinaciji, i sa Steve Farrar's Flash Blend-om (kombinacija Angel Hair + Slinky Fiber). Polarna lisica vrlo malo upija vodu, i brzo se "otrese". Po meni ovakav sa epoxy-jem na glavi tone TAMAN KOLIKO TREBA!!! Ne volim sčisto sintetičke strimere pošto su praktično nepotopivi, posle par lažnih zabačaja plivaju kao suva muva!!!
Što se tiče štuke, hvatao sam je kao kolateralnu štetu na ovakve strimere :D
Inače polarna lisica je idealan materijal za male i srednje strimere zbog svoje veličine i mekoće materijala. Fanrastično radi čak i na najmanjim veličinama (3-5cm) za razliku od sintetike i ima taj prirodni konus. Takođe, ako hoćeš gušći (voluminozniji :doh:) strimer ostaviš više poddlake, ako hoćeš tanji regulišeš to sklanjanjem poddlake i ostavljanjem samo dužih dlaka od snopa koji si isekao.
Poslednja fotka je lisica + bucktail u sredini, malo veći :) Inače silueta je MNOGO manja kada se skvasi, dok sintetika uglavnom zadržava oblik.
Kod većih strimera obično stavim prvo na udicu osnovu od bucktaila da bi se formirala silueta i da se ne bi umotavala lisica oko udice, pa onda slojeve flasha i lisice...
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
Jos jednom hvala Milance  :tbumb: Iscrpan odgovor i velika pomoc.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Milanče je napisao(la):
nespetro je napisao(la):
... Upijaju li ove lisicje dlake vodu? Reci mi da li si koristio ovakvu kombinaciju i za stuke?
Ne volim sčisto sintetičke strimere pošto su praktično nepotopivi, posle par lažnih zabačaja plivaju kao suva muva!!!
:nowink: pa ti stavi tonuću strunu ili produži predvez 8)
Drugu pesmu ćeš da pevaš kad ti na proleće uvalim jednu od najnovije serije poliprepilenskih!
 
Vrh Dno