poplave

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ja baš mislim da neće... Vodostaji su izuzetno niski, a zemlja je bila potpuno suva pre ovog haosa. Naravno da će svi vodotoci porasti, ali ja mislim da ću 1. mart dočekati na Gradcu (ili možda Mlavi) pecajući iz snega.
P.S. Uvek sam bio optimista  :D
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.315
Broj reagovanja
211
Lokacija
Zvornik
S obzirom koliko ima snijega daj bože da se ne ponovi "prošla" poplava!
Sve sad zavisi od toplih vazdušnih struja,ako udari kakv jugo,nema nam spasa a kamoli pecanja!
Naravno ovo će biti najizraženije na velikim vodama kao što je Drina.
Manje vode tipa Gradac će ovo bolje podnjeti.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.009
Broj reagovanja
259
Lokacija
Norway
Najzad je kod mene, posle tri meseca, bilo u plusu danas. Dunuo juznjak dobrano tako da vec za pola skinuo sneg. Za samo jedan dan. Mozda mi vec sledece nedelje otvori neku vodu pa da cica razmrda stare kosti.... :D
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
poplava ce biti obavezno ...jedino ako temperatura u naredna dva meseca ne predje 5-6 stepeni . dovoljno je da bude preko 15 stepeni dva dana i noci spojeno...setite se sta se desilo 2010  :'( a snega je bilo neuporedivo manje nego ove zime
http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=485.135
 

Dejan paun

Junior member
Učlanjen(a)
05.03.2011.
Poruke
96
Broj reagovanja
0
Ibar ce sou da napravi,mnogo je snega po planinama , a kako je izopacena klima,nista me ne cudi da okrene malko na plus dvadeset... A o manjim planinskim pritokama i da ne pricam...
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Olakšavajuća okolnost,prema informacijama koje ja imam od ljudi koji žive na zapadu,je da u Nemačkoj i Austriji nema mnogo snega.Ovo naše će grunuti brzo,bitno je da od njih ne dođe neka velika količina vode.Mada,pretprošle godine,kad su bile one velike poplave,krupne ribe uđoše u plićake :yeswink:
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
  Bice opako, posto u zadnje vreme iz zime u roku od 20 dana ulazimou leto,nabujace vode a lako moze da strada i pastrmska mladj.

Prognozeri garantuju ''polagano''topljenje,al iako ste primetili i prognozeri sve redje pogadjaju vremensku prognozu.

Pre 10 god. znali su da ubodu vreme po 4-5 dana unapred tacno ,bez greskice,a u zadnje vreme cisto lupetanje i TV predstava :doh:
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
zvezdan je napisao(la):
ljudi koji žive na zapadu,je da u Nemačkoj i Austriji nema mnogo snega.

Ne znam gdje ti tvoji žive ali gore ima snjega, ai Dunav je zaleđen kao i skoro svi vodotokovi. Bar u D. a što se tiče samog Dunava mogu ti prijaviti da je opasno blizu vrhova nasipa recimo oko Passaua. Tak da nisam baš siguran za te tvoje informacije.
 

catizr

Junior member
Učlanjen(a)
03.07.2010.
Poruke
92
Broj reagovanja
1
Pa sad,malo poplave nije na odmet,taman da napuni kubike i stara korita pored ovih mojih Banatskih reka,a jos kad bi se ponovio mrest iz 2010  :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Moj komšija živi u Švajcarskoj,a veliki deo lokalne populacije ima nekoga u Austriji i Nemačkoj.Niko od njih se ne žali na neku preteranu zimu,niti na neke abnormalne količine snega.Pošto izgleda imaš preciznije informacije dobro je da si me demantovao,pošto deluješ ozbiljno i zabrinuto.
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
Svake nedelje sam gore. Nije naivno. Švabe mi kažu da ne pamte takvu zimu u zadnjih 40ak godina. Problem je i kanal Rajna -Majna - Dunav u koji oni ispuste viškove vode a to onda stigne do nas. To je bio jedan od razloga velikih poplava onomad u slivu Dunava.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Eto,informacija iz prve ruke.Lažu ovi moji lokalci.Nema dva dana kako sam razgovarao sa čovekom koji ima pola familije preko.Kaže slaba zima :doh:
Nebitno,grunuće će i te vode.
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
52
Ma za nas moze biti frka samo zbog vode koja moze nagrnuti iz ekoloske nam susedne drzave Crne Gore....tamo ima snega koji moze shou da napravi...
Sve ostalo nije neka frka, velika je susa bila prosla godina,previse isusena zemlja...upija i cedi se polako...Ma bice sve okej, bez velike brige nadam se  :bye:
 
Vrh Dno