Pastrmski strimeri

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Opasno se spremam da pokidam krupne pastrmke na strimere! Polako, ali sigurno, pravim kolekciju.
Vision GT4 906 se glanca, konac 3M Ultra4 DT6F se briše i maže, čekrk RST Highlight se podmazuje, Debeli predvezi se vezuju, udice Gamakatsu F-16, brojevi 6 do 2 se troše, marabou, flashabou, syntetic hair, krzna, olovna žica....
Kroz glavu mi stalno prolazi slika koju mi je opisao jedan ribolovac. Kaže da svakog popodneva, u isto vreme, površini vode priđe pastrmka "kao noga" i jasno se vidi. Otkrio mi je mesto... :doh:
New Zealand?  ???  Ne be, Nišava.  :lol:
I, šta ja sada da motam? BWO? Midževe? No way! Ta riba mora biti teška između 4 i 8 kg.
Narod iz ovog kraja ima jednu mudru poslovicu:
Mečka se ne 'rani s dudinke.  :nowink:
P.S> Treba joj ponuditi najmanje dinju.  :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mixmaster je napisao(la):
I, šta ja sada da motam? BWO? Midževe? No way! Ta riba mora biti teška između 4 i 8 kg.
Narod iz ovog kraja ima jednu mudru poslovicu:
Mečka se ne 'rani s dudinke.  :nowink:
P.S> Treba joj ponuditi najmanje dinju.  :)

naravno...ja sam jedva čekao da nabavim adekvatnu motku da mogu koristiti strimere od 12cm pa naviše...nitko ne kaže da su manji strimeri zanemarljivi ali hehe...b]Mečka se ne 'rani s dudinke.[/b]  :nowink:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
pes je jedna od poslastica za salmonide pa i pastrmke. evo jedna moja verzija pesa

p2040059ho4.jpg


p2040060tw0.jpg


p2040061cv3.jpg


oci: dve mesingane kugle vezane zicom
rep: paperje zenke i muzjaka fazana, i malo narandzasto roze marabua po dnu repa
telo: zec, porebreno bakarnom zicom
grudna peraja: braon marabu
otezanje: olovna zica sa gornje strane udice, da bih bio 100% siguran da ce udica da bude naopacke okrenuta tokom lova. svo otezanje je dosta blizu glave da bih pri vodjenju moga da imitiram skokove pesa i propadanja glavom ka dnu. marabu je koriscen relativno obilato zbog mogucnosti treperenja dok muva lezi mirno na dnu, zato sam i stavio grudna peraja...... oci su tu cisto zbog tezine i balansa, a ne zbog realnosti, jer ova imitacija to svakako nije.
ne znam ima li ovakvih imitacija jos negde, ali ideja mi je juce pala na pamet, pa navezah jednog oholog pesa :)))))))))


 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
hvala, sad za vikend ga nisam upisao, mada sledeci put ce biti nesto
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
obavezno javi za rezultate ovog strimera, ja se namucih sa nekim komplikovanim imitacijama sculpina od Olivera Edwardsa. Ako ovo da rezultate bataljujem cimanje
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
pazi, ovo je varijacija wooly buggera, po mom misljenju to je strimer no.1 ja imam bas pozitivna iskustva sa njim. zato i ne sumnjam u lovnost pesa  :bye:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
posebno su dobri kad im je otezanje koncentrisano samo u glavi, mesingana ili olovna glava
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Jedan sa očima od kuglica sa grickalice (noktoreza).
Kuglice su bušne, pa u zavisnosti od boje konca koji koristite, strimer može biti crnook, plavook...  :blush:
 

Prilozi

  • trout str..JPG
    trout str..JPG
    37,5 KB · Pregleda: 691
  • trout str II.JPG
    trout str II.JPG
    28,3 KB · Pregleda: 628

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
MM fin strimer al ti preporucujem da ovakve oci vezes sa donje strane udice jer ovako hoce da zeza i okrece strimer.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Tako sam se i ja zajebo sa prvih nekoliko strimera sa metalnim očima. Navalio sam da pravim i posle sve da probam u kadi.
Spustim ih u vodu, a oni - leđno.
Ej, qq, sve ponovo.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
gringo je napisao(la):
MM fin strimer al ti preporucujem da ovakve oci vezes sa donje strane udice jer ovako hoce da zeza i okrece strimer.

Hvala na sugestiji.  :tbumb:
Ja veoma retko pravim, a još manje koristim potezanke, pa su saveti dobrodošli.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
316
Lokacija
Svrljig
Te tzv. oči i treba da budu vezane sa gornje strane udice s tim što vodimo računa koji materijal stavljamo kada. U suštini kada pravimo strimera ovakvog pravimo ga naopačke da bi se on kada ga zabacimo okrenuo na pravu stranu tj. sa udicom na gore. Tako izbegavamo da nam se udica zakači za neku prepreku na dnu.
 
Vrh Dno