Pastrmka 2023

TMF #4

Senior member
Učlanjen(a)
21.01.2020.
Poruke
221
Broj reagovanja
235
102% divlje :D
Mada, možda su kao i Filipove...sa iste lokacije, pa su 101%.
Trenutno sam blizu njegovog grada, pa je sve moguće
 

Prilozi

  • 20230804_150902.jpg
    20230804_150902.jpg
    189,3 KB · Pregleda: 27
  • 20230804_155728.jpg
    20230804_155728.jpg
    760,9 KB · Pregleda: 26

Филип

Junior member
Učlanjen(a)
13.07.2023.
Poruke
42
Broj reagovanja
113
У десет ће већ да хвата само оне од преко 40цм 😁.
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
279
Broj reagovanja
47
Zasto svaka tema sa razlcitim misljenjima mora da bude ratoborna...sa ljudima koji su iskljucivo za ili protiv..i onda krece nametanje misljenja....covek okacio snimak ocigledno sa dobrom namerom..na pogresnom mestu (ne menjam misljenje) i onda krece prestrojavanje na jednu ili drugu stranu...naravno obe strane su za sebe u pravu....

Ne mislim da sam nadmen..ali bas...ali ono sto sam opisao sam doziveo mnogo puta, slazem se da je stvar kulture, ali isto tako mislim da se kultura na vodi formira vremenom, da ne kazem stazom..kako je ekspanzija svih tehnika musicarenja ili ribolova kakogod, tako je i ekspanzija novajlija u ribolovu koji naravno pribegavaju LAKSIM TEHNIKAMA da dodju do ulova....to je svakako cesko nimfarenje, UL varalicarenje musicarenje nazovimo bilo kako....svako voli ono sto mu prija....postoje bolji i losiji ceski nimfaristi (ne postoji rec, nisu musicari, nimfaristi, nimfari....hm)..isto tako bolji i losiji varalicari, svejedno ali mali broj njih ce reci ''ne ide mi musicarenje na suvu, kacim po granju, ne umem da bacim precizno, ili daleko ili...'', nego ce reci musicarenje klasicno na suvu muvu je sranje, zastarelo, glumatanje i dizanje na neki nivo i sl.....ali zato cesko nimfarenje je vrh...e onda krece proseravanje ili mistifikacija kako je to super teska tehnika kako moras da prezentujes nimfu otprilike jednom u 800 ja bih rekao umakanja u vodu (?????)...a u stvarnosti isntruktor na youtubeu kaze da ako nimfa prodje u zoni gde se riba hrani brzinom kojom joj prirodna hrana dolazi, 90% nimfi ce biti pojedeno...i sl...da ne filozofiram....

UL varalicarenje bilo kojim mamcem, nimfom sa propelerom...nimfom sa 8gr otezanja....mini jig glavom sa silikonskom nimfom i sl....je samo laksi nacin da se dodje do ulova pogotovo za pocetnika koji nece da trosi vreme, novac i zivce na proucavanje insekata, vezbanje bacanja kanapa, ..proucavanje ceske tehnike i nimfi i sl..nego hitni hibrid mepsa i nimfe u brzak i uzivaj....e onda je posteno reci..ja PECAM...a ne ja musicarima i sl...nekako svi ti ljudi sa tim ja bih nazvao hibridnim tehnikama se ljute kada im kazu da nisu musicari..pa nesto dokazuju....samo mi ostali zastareli tradicionalisti ne moramo nista....jbg...ne volim cesko...jeste efikasno, jeste vise akcije i vece ribe...ali....kada mi moja suva plovi brzakom a pastrmka ili lipljan se podigne i cesto taj momenat pre uzimanja vidim....to je za mene neprocenjivo..a moze i da plovi brzakom i nista, e tu je caka plovi a ja je gledam, pa dobra prezentacija, pa je sve kako treba a ona nece, mozda nije tu, mozda je pogresna muva, pa menjam....onda sednem i popijem pivo, kafu, vodu, nesto.......onda mi nimfarenje vise lici na varalicarenje...a varalicarenje mi jednolicno i dosadno....mozda mu nisam dovoljno vremena posvetio ali evo obecavam da hocu u nekom drugom zivotu....

sorry za off.....ako jeste, ne mislim nista ni o kome lose, jednostavno svako radi sta voli...samo pustite ljude da to rade i ostavite ih na miru....
 

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
136
Broj reagovanja
306
Lokacija
Bor
Dugo varaličarim, a mnogo kraće mušičarim...dosta toga sam naučio o varaličarenju pastrmke mušičareći...a ono što jednu tehniku ribolova definiše kao sportsku, vitešku, nije mamac na koji pecamo, ni pribor kojim pecamo...već odnos prema ribi...UL takmičarsko varaličarenje pastrmke se u velikoj meri približilo nimfarenju....na primer....bacam suvu a udica sa kontrakukom, a nosim i varaličarac i bacam silikonskog crva na udici bez kontre koja je otežana tungsten glavom??? ako pecamo jednokrakim udicama bez kontrakuka, vraćamo ribu, onda je nevažno da li je na udici silikonska ili neka druga nimfa, na primer....stvar je lične preferencije kojom tehnikom i na koje mamce će čovek pecati...ako varaličarskim priborom zabacim vezanu nimfu da li je to mušičarenje...jer pecam na mušicu? Ili ako mušičarcem bacim vobler u brzak iz ruke, da li je to varaličarenje? Ili mušicu možemo da definišemo, što i jeste, kao veštački mamac, varalicu u najširem smislu, pa je onda zapravo mušičarenje samo vrsta varaličarenja??? I tako dalje....u čovekovoj je prirodi da pripada određenoj grupi, a posledično da svoju grupnu pripadnost doživljava kao jedino ispravnu a druge koji nisu deo te grupe sklon je da etiketira...od kada mušičarim, uopšte ne doživljavam suprotstavljenim varaličarenje i mušičarenje...naprotiv, to su samo dva različita pristupa istoj stvari....a nesportskih pristupa ima i tamo i ovamo...ne treba biti isključiv, već pre otvoren da se isprobaju nove stvari i nauči nešto novo...eto... :)
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
236
Broj reagovanja
446
Lokacija
Minhen
Dugo varaličarim, a mnogo kraće mušičarim...dosta toga sam naučio o varaličarenju pastrmke mušičareći...a ono što jednu tehniku ribolova definiše kao sportsku, vitešku, nije mamac na koji pecamo, ni pribor kojim pecamo...već odnos prema ribi...UL takmičarsko varaličarenje pastrmke se u velikoj meri približilo nimfarenju....na primer....bacam suvu a udica sa kontrakukom, a nosim i varaličarac i bacam silikonskog crva na udici bez kontre koja je otežana tungsten glavom??? ako pecamo jednokrakim udicama bez kontrakuka, vraćamo ribu, onda je nevažno da li je na udici silikonska ili neka druga nimfa, na primer....stvar je lične preferencije kojom tehnikom i na koje mamce će čovek pecati...ako varaličarskim priborom zabacim vezanu nimfu da li je to mušičarenje...jer pecam na mušicu? Ili ako mušičarcem bacim vobler u brzak iz ruke, da li je to varaličarenje? Ili mušicu možemo da definišemo, što i jeste, kao veštački mamac, varalicu u najširem smislu, pa je onda zapravo mušičarenje samo vrsta varaličarenja??? I tako dalje....u čovekovoj je prirodi da pripada određenoj grupi, a posledično da svoju grupnu pripadnost doživljava kao jedino ispravnu a druge koji nisu deo te grupe sklon je da etiketira...od kada mušičarim, uopšte ne doživljavam suprotstavljenim varaličarenje i mušičarenje...naprotiv, to su samo dva različita pristupa istoj stvari....a nesportskih pristupa ima i tamo i ovamo...ne treba biti isključiv, već pre otvoren da se isprobaju nove stvari i nauči nešto novo...eto... :)
Slažem se 100%
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
236
Broj reagovanja
446
Lokacija
Minhen
IMG_3380.jpegIMG_3381.jpeg
Jučer na Ribniku.
Kako sam prošle godine vidio ove velike, ovaj put sam otišao spreman i ponio pribor za mladicu.
Plan je bio da preko dana lovim kupljena, a da pred noć pokušam sa velikim streamerima.
I dolazim na vodu, vidim veliku sjenu, kontam trava 😂.
E nije bila trava, haha.
Isprva nije reagirala na streamer, te je nisam uspio trigerovati bilo kakvim pokretima streamera. Onda kontam, tu iznad je ribnjak, i moguće je da su se ove velike naučile da sacekuju mrtvu i ozljedjenu ribu koju donosi voda (ovo mi je neko i pričao ranije). I tako sam joj i bacio streamer - po vrhu i pustio da ga voda nosi.
Uzela ga je kao lipljen suhu muhu - prejak prizor!!!
Snimio sam sve i biće uskoro na kanalu.
Snimak nije najbolji, ali vidjet će se već.

Bistro i uzdravlje! 🍻

p.s. ugrubo sam je izmjerio u mreži - 70-80 cm. Po mojoj procjeni do 10kg.
 
Vrh Dno