Najveci lipljeni uhvaceni musicarskim priborom!!!!!

milanrzav

Junior member
Učlanjen(a)
23.04.2008.
Poruke
26
Broj reagovanja
0
Lokacija
Borca
Kada vec govorimo o lipljenu, dajte da vidimo i koji su to najveci komadi ove vrste ulovljeni na musicarski pribor!!
Koliko ja znam najveci lipljen kod nas je ulovljen na Drini imao je 57,5 cm i 2,7 kg!!!!
To sam gledao u nekoj od emisija Lov i Ribolov na RTS-u!!
Ako neko ima i sliku jos bolje!!!!
 

milanrzav

Junior member
Učlanjen(a)
23.04.2008.
Poruke
26
Broj reagovanja
0
Lokacija
Borca
Moj najveci lipljen je imao 42 cm i 1.1kg uhvacen je na Velikom Rzavu u jesen 2005 na musicu cimet mrav br.18
Slika je malo losija jer tada nisam imao digitalac :(
 

Prilozi

  • F1000002.JPG
    F1000002.JPG
    67,7 KB · Pregleda: 790

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja imam u jednom engleskom časopisu reportažu i slike ulovljenog lipljena od 63 cm. Ulovljen je u Švedskoj na nimfu na udici broj 4.
 

milanrzav

Junior member
Učlanjen(a)
23.04.2008.
Poruke
26
Broj reagovanja
0
Lokacija
Borca
Sve same grdosije,medju njima i taj od 63 cm ali je slika losa....
Mix ako imas bolju sliku u tom casopisu okaci je da vidimo!!!
http://www.g-feuerstein.com/grayling/50er%20Aeschen.htm
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ih! Trebaće mi dosta vremena da nađem taj časopis i članak. Lipljen ko lipljen, samo malo ružan. Izvadio ga je neki mušičar u nekoj reci boje koka kole na izuzetno tešku ružičastu nimfu na ogromnoj udici.
Kad nađem, slikaću.
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Lipljana od '57' ( :eek:) i kod nas je ulovljeno na desetke. Oni od 50 love se svaki dan. Samo nema ni jedan takav ulovljen pa slikan uz metar i nepristrane svjedoke.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
656
Broj reagovanja
20
Najveci lipljen uhvacen na Limu (opstina Priboj) je bio dugacak 55cm i tezak preko 2kg.

Evo pogledajte, ovo su napisali i na sajtu turisticke org. Priboj: http://www.topriboj.org.yu/loviribolov/index.html

Moj najveci je 41cm na Limu i tezak oko 900g. Ove godine se taj rekord obara definitivno! Naouruzao sam se opasno... :-X
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
alp je napisao(la):
Lipljana od '57' ( :eek:) i kod nas je ulovljeno na desetke. Oni od 50 love se svaki dan. Samo nema ni jedan takav ulovljen pa slikan uz metar i nepristrane svjedoke.
Ovo je velika istina. Neprestano nam stižu vesti o ulovima od 50, 60, 70, 100... cm, a nigde dokaza za to. Ovo "odokativno" merenje riba već postaje smešno. I ovde često čitamo "pastrmka od 60 cm", "lipljen od 48 cm", "klen od 55 cm"... I ja sam puno puta prijavio ulov i priložio fotografiju ribe, ali ne pored metra, koji bi omogućio svima da sami mere. To je pogrešno, jer omogućava i onima koji bi da dodaju 5, 10 ili čak 30 cm da objavljuju izmišljotine. Sama slika ribolovca sa ispruženim lipljenom do samog objektiva ne pokazuje stvarnu veličinu ulova. Takođe, snimci riba pod određenim uglovima mogu učiniti da izgleda duplo veća.
Naravno, čak se i riba fotografisana pored metra može uvećati. Ne treba zaboraviti da su programi poput Adobe Photoshop i Corel Photoimpact moćne alatke za koje nije potrebno mnogo mudrosti.
Najbolji način da se izmeri trofej je kada to uradi ovlašćeno lice u prisustvu dva svedoka. Ta procedura je poznata iz raznoraznih liga rekorda u našim časopisima.
Ja sam jednom tako uradio sa bucovom od 66 cm. Čim sam ga izvadio (naravno mušičarskim priborom), otišao sam u udruženje ribolovaca sa dvojicom mušičara koji su gledali borbu, da posvedoče. Digitalna vaga je pokazala 3985 g, a metar 66 cm (bez repa). Najbitnije je da su na reci svi prisutni ribolovci procenili bucova na oko 5 kg, a ja sam mu dodelio čitavih 5.5 kg!
Da li shvatate poruku? Velika većina ribolovaca preuveličava svoje ulove i niko im ne veruje bez čvrstog dokaza....
Bla, bla, bla... šta sam hteo reći? A da, ubacujem metar u svoj mušičarski prsluk.
178615771_360194f797.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ima istine što se tiče preuveličavanja. ja več redovno nosim metar. muljanje nema smisla kada onaj kkoji mulja ipak zna kakva je zaista istina i zadovoljstvo nije potpuno (valda). Ako bi i zaboavio metar na stapu tacnmo znam gde je koliko cm pa to moze da posluzi  :)
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
na limu u lučicama moj drug je uhvatio lipljena od 50,50 cm,nekoliko dana posle toga jedan bjelopoljac je uhvatio komad od 52cm.postaviću sliku onog prvog.
 

Cori

Senior member
Učlanjen(a)
21.12.2006.
Poruke
244
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Lipljan iz 2000 godine, prepariran i izložen u restoranu Belvi u Bajinoj Bašti. 57.5 cm i 2,570 kg, tako piše
 

Prilozi

  • lipljan 2,57,juli2000,Drina,SimovicZoran.jpg
    lipljan 2,57,juli2000,Drina,SimovicZoran.jpg
    85,4 KB · Pregleda: 1.698

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Butterfly je napisao(la):
Lipljan iz 2000 godine, prepariran i izložen u restoranu Belvi u Bajinoj Bašti. 57.5 cm i 2,570 kg, tako piše

Pise, al' nigde nema kako je uhvacen :D

Na tirolac naravno to svi znaju!
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
656
Broj reagovanja
20
brankoogi je napisao(la):
na limu u lučicama moj drug je uhvatio lipljena od 50,50 cm,nekoliko dana posle toga jedan bjelopoljac je uhvatio komad od 52cm.postaviću sliku onog prvog.

Okaci molim te! :) I Sumadinac (sa foruma) je imao primerak oko 50cm na Limu u tom delu. Znaci da "rog ne laze"...
 

pex

Junior member
Učlanjen(a)
23.03.2008.
Poruke
91
Broj reagovanja
0
Sumadinac je jedini za kog ja znam da je ulovio lipljana 50+ na kanap i musicarski stap  :tbumb:.Da znate da su novine i price pune lipljana koji su ulovljeni na tirol a predstavljeni kao da su na kanap.....ja nigde da vidim te silne mahace.....mozda zato sto ne idem na Drinu....?  :doh: :hammer:
 
Vrh Dno