Među lopočima, trskom, travom...

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Lik na sliki me odusevio umotanim prstima. Bez toga konac cesto oce onako kvasan da sklizne iz ruke, narocito ako se peca dvorucnim stapovima.
Ja sam licno u fazi resavanja tog problema, Ono sto je meni palo na pamet je da sa neoprenskih rukavica zrtvujem jedan prst koji ce mi posluziti bas u ove svrhe
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Kuzma je napisao(la):
Lik na sliki me odusevio umotanim prstima. Bez toga konac cesto oce onako kvasan da sklizne iz ruke, narocito ako se peca dvorucnim stapovima.
Ja sam licno u fazi resavanja tog problema, Ono sto je meni palo na pamet je da sa neoprenskih rukavica zrtvujem jedan prst koji ce mi posluziti bas u ove svrhe

Uz neke kanape se dobija i naprstak  :)  :yeswink:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
sebastian je napisao(la):
to je neki ribnjak u banatu koliko ja znam, dnevna karta je 50€ malo je prejeftino za standard srbije. Pravila su izgleda stroga i zbog toga ima šta da se lovi.
nije baš 50 eur nego 25 eur je dozvola  u svakom slučaju je skupo ,500 hektara ,više od pola je pod trskom ,ogromna količina štuke i prosečni komadi su oko 2 -3 kg ,one male nesmeju ni da izadju iz Trske od ovih baba roga ,skoro je uhvaćena neka od 11kg a kažu da ima i maksimalki i preko 15 kg ,godinama nije izlovljavano jer su samo privilegovani pojedinci imali šansu da pecaju ... Ovaj čovek sa slike je prvi koji je uspeo da uhvati neku na strimer tj na mušičarsku opremu...
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Šone je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
to je neki ribnjak u banatu koliko ja znam, dnevna karta je 50€ malo je prejeftino za standard srbije. Pravila su izgleda stroga i zbog toga ima šta da se lovi.
nije baš 50 eur nego 25 eur je dozvola  u svakom slučaju je skupo ,500 hektara ,više od pola je pod trskom ,ogromna količina štuke i prosečni komadi su oko 2 -3 kg ,one male nesmeju ni da izadju iz Trske od ovih baba roga ,skoro je uhvaćena neka od 11kg a kažu da ima i maksimalki i preko 15 kg ,godinama nije izlovljavano jer su samo privilegovani pojedinci imali šansu da pecaju ... Ovaj čovek sa slike je prvi koji je uspeo da uhvati neku na strimer tj na mušičarsku opremu...

Tako je camac za dve osobe sa dozvolom je 50e , znaci 25e po osobi u camcu za dvoje.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Djole je napisao(la):
Šone je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
to je neki ribnjak u banatu koliko ja znam, dnevna karta je 50€ malo je prejeftino za standard srbije. Pravila su izgleda stroga i zbog toga ima šta da se lovi.
nije baš 50 eur nego 25 eur je dozvola  u svakom slučaju je skupo ,500 hektara ,više od pola je pod trskom ,ogromna količina štuke i prosečni komadi su oko 2 -3 kg ,one male nesmeju ni da izadju iz Trske od ovih baba roga ,skoro je uhvaćena neka od 11kg a kažu da ima i maksimalki i preko 15 kg ,godinama nije izlovljavano jer su samo privilegovani pojedinci imali šansu da pecaju ... Ovaj čovek sa slike je prvi koji je uspeo da uhvati neku na strimer tj na mušičarsku opremu...

Tako je camac za dve osobe sa dozvolom je 50e , znaci 25e po osobi u camcu za dvoje.


uf kada kažem mojima iz srbije ima da vise tamo dan i noć ... u svojoj okolici ne mogu uloviti poštenu ribu zbog mreža, struje, bacača itd. Ko' zna možda dogodine odem i ja tamo jedan dan da se oprobam sa njihovim štukicama.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Juce smo kolega i ja na Joci pecali! Kolega je imao dva kom na stapu prva je udarila na velikog divera ali se pod camcem otkacila, bila je oko 3-4kg! Druga je udarila na dzig strimer i izvadjena je i uslikana i ta je bila teska oko 2,5kg! Okacicu sliku sutra. Neverovatno koliko je varalica na ovom jezeru efikasnija od strimera. Varalicari su juce ko i prosli put imali mnogo vise akcije. Najveca uhvacena juce je imala oko 8-9kg!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
varalicom se brže i jednostavnije pretražuje teren.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
To smo i mi zakljucili! Jezero je veliko, stuka rastrkana na sve strane i cesce je u dubljim delovima! Tako da se varalicama pokriva mnogo veca povrsina a imaju i jacu vibraciju koju stuke verovatno izaziva na napad sa vece daljine.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tonuča špaga tu radi posao  :yeswink: tako je i kod mene...ja sam ove godine lovio samo plivajučom za probu i znatno manji broj ostvarenih ulova štuke.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Probano ali ne vredi!!! Juce sam veci deo dana forsirao brzo tonucu strunu i velikog diver-a jer on prizvodi veliku vibraciju i nista! Mada je prva uhvacena bas u toj kombinaciji a druga dzig strimer i intermedijalna struna!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ekoljuba je napisao(la):
Probano ali ne vredi!!! Juce sam veci deo dana forsirao brzo tonucu strunu i velikog diver-a jer on prizvodi veliku vibraciju i nista! Mada je prva uhvacena bas u toj kombinaciji a druga dzig strimer i intermedijalna struna!

a možda bi zvezdanova cucla ili magic head odradio posao nedostatka vibracije eto to mi pade na pamet ...
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
E da bilo je i cucle na ovom dzig strimeru koji je uhvatio stuku ali nije onako lepo radila kako treba jer je bila po meni premla za strimer te velicine!!! Videcemo smisljamo nove kombinacije za sledeci odlazak!!!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ja ću da idem opet i to samo sa muvom ,upravo razmišljam baš o tom problemu vibracije ,dekor sam provalio da voli ne prirodne dezene tipa fire tiger i oće da uzme ispred samog čamca ,ne plaši se ljudi uopšte iako je voda kristalno bistra ,iz trske je izlazila i pratila znači kapiram da je dobitna kombinacija ići čamcem uz samu trsku ,bacati ispred sebe koliko god dalje možeš i što veće i drečavije i da ima dobru vibraciju ...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
mislim da nije presudna vibracija ali probajte ko' će li ga znat!?!  :)
 
Vrh Dno