Lipljanski tereni na Drini i sve o Lipljanu na Drini ( musice, koji mesec itd )

milosh

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2008.
Poruke
46
Broj reagovanja
0
Lokacija
Ljubovija
Evo par dobrih mesta gde sam dobro prolazio prosle god.
 

Prilozi

  • Bok.jpg
    Bok.jpg
    51,5 KB · Pregleda: 988
  • ispod grujica ade.jpg
    ispod grujica ade.jpg
    176,8 KB · Pregleda: 997
  • rogota.jpg
    rogota.jpg
    138,7 KB · Pregleda: 882
  • tresnjica.jpg
    tresnjica.jpg
    107,3 KB · Pregleda: 983
  • Vrhpolje skola slikano po  velikiom vodostaju .jpg
    Vrhpolje skola slikano po velikiom vodostaju .jpg
    108,2 KB · Pregleda: 822

milosh

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2008.
Poruke
46
Broj reagovanja
0
Lokacija
Ljubovija
Od musica cdc jednodnevke, sedge, red  tag, fazanov rep suv ko barut :D
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
lijepa rijeka,a ja jos uvijek nijesam musicario na njoj.
Milose,slike su super
 

Zeko

Junior member
Učlanjen(a)
08.02.2009.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
Gde se peca lipljan po velikoj vodi , odnosno vodostaju oko 200cm. Npr. tereni oko Bačevaca , Đedinog vira, Rogačice itd. Kakva je taktika ako je ima?
 

milosh

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2008.
Poruke
46
Broj reagovanja
0
Lokacija
Ljubovija
Gore sam slabo isao. a po velikoj vodi sam jedino pecao na brzaku pre mosta  Ljubovija - Bratunac i za tih par puta sto sam bio imao sam dva lipljana samo po velikoj vodi. najbolja bar po meni oko 80 kubika :d
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Zeko je napisao(la):
Gde se peca lipljan po velikoj vodi , odnosno vodostaju oko 200cm. Npr. tereni oko Bačevaca , Đedinog vira, Rogačice itd. Kakva je taktika ako je ima?

Ja prosle godine skapirah da se na dvesta kubika najbolje peca u kafani :D
 

milosh

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2008.
Poruke
46
Broj reagovanja
0
Lokacija
Ljubovija
i to sto kazes, ili uz neki rostilj pored vode sa sve pivom ili rakicom :).
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
simpson H je napisao(la):
Ja prosle godine skapirah da se na dvesta kubika najbolje peca u kafani :D

Svaka voda veća od 0 najveće lipljane daje u kafani :yeswink:
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Bombastičan naslov i na kraju ništa od najavljenog,jedino izgleda da je kafana majka :whistle:.Kad i koja po mesecima? :bye:.
 

pex

Junior member
Učlanjen(a)
23.03.2008.
Poruke
91
Broj reagovanja
0
Milosh voleo bih da znam velicine lipljana koje si lovio u donjem toku Drine (za mene je to donji tok)....
 

Ruki

Senior member
Učlanjen(a)
09.01.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Lokacija
Loznica
Malo odavno, Sone, cekas na odgovor, a? :D
Evo ja, kao sto sam postovao u temi danas sam musicario, bio juce od Drlaca do Ljubovije i nas trojica (Milos, Milan i ja) smo lepo prosli. Pored ucestalog mokrenja, iako sam bio u kombinezonu (voda je brrrrr), bilo je i ribe. 6-7 komada standardne velicine od 25 do 30 cm, i mnogo, mnogo promasaja uz 2-3 kidanja tipeta! Sto znaci da je bilo mozda i krupnijih na stapu ali nakon kontre je dolazilo do pucanja tipeta. Lovna musica je bila fazanov parachute na udicama od 14-18 cini mi se. Najvise je uzimao one 16. Voda extra ceo dan mala i relativno mirna o bistrini da i ne govorim!!! Od musicara koliko sam primetio smo bili samo nas trojica.
Moja prva zapazanja o lipljenu (posto sam prvi put u zivotu isao da lovim iskljucivo njega), riba koju je najteze uhvatiti, treba se pomuciti i naci mu musicu koju hoce da uzme u tom trenutku, posto je Drina takva kakva je (brza nemirna) nezgodno je odrzati stalnu vezu izmedju vrha stapa i musice (pravi se stomak na struni), potrebno je ispucati nekad i celu strunu, obicno smo ih dobijali do 10-15 m od nas, mada ja sam mog dobio na 5-7 metara od mene. Iskljucivo treba bacati gde se javi na povrsini i napravi mali vir ledjima, nakon 2-3 zabacaja na takvo mesto sigurno ce udariti. Nije uopste plasljiva riba sto me i najvise zadivilo! Kada se zakaci, nastaje rodeo (doduse nije mnogo borben) jer cim primeti da ide u plicu vodu pocinje da trosi i poslednje atome snage kako bi pokidao tipet i pobegao ka sigurnim dubinama. Treba biti uporan i bacati u jedno mesto bez mnogo nekakvih pomeranja uzvodno ili nizvodno jer kad-tad on dolazi, drzati musicu mirnom na povrsini vode... Kada je van vode, ah... prelepa riba, bordo boja ispod ledjnog peraja koja se spusta do polovine tela ulazi prva u oci i tada srce pocinje da lupa (kako li je tek kada je napolju veci primerak!?!?), a kasnije i tackice na dorzalnom peraju i iza skrznih poklopaca. Poslednje sto musicar primeti (a meni nije promaklo) je masivno a veoma malo peraje izmedju ledjnog (dorzalnog) i repnog, kao i simpaticna usta koja naizgled veoma mala imaju poprilicnu sirinu kada se rasire sa nekakvim zatupastim nosem iznad sebe.
Morao sam preneti nekakva svoja zapazanja i opis ove ribe jer to mi je bio prvi lipac u zivotu (nadam se ne i poslednji) i jos uvek me drzi utisak i emocije....tako da idem opet za koji dan i ako ima raspolozenih musicara da se pridruze naravno!
 

Ruki

Senior member
Učlanjen(a)
09.01.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Lokacija
Loznica
milosh je napisao(la):
....uz neki rostilj pored vode sa sve pivom .... :).
Naravno posle ribolova jeli smo skobalja iz talandare (od bureta za pivo, Milosev izum) kao i krompirice i kobaje (mada meni su vise licile na virsle  :D )
 
Vrh Dno