Lim (donji tok-srpski deo)

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
656
Broj reagovanja
20
Danas sam imao lep ulov na Limu. Izasao sam po veoma toplom danu oko 3 sata. Podstaknut Fly Casting-om na fenomenalnom mitigu u Uzicu, resih ako nista ne ulovim makar da vezbam. Dolazim na vodu. Mirno sve par beovica primetih da kupe, ali konkretno nista. Malo po plicaku bacih i krenuh da gazim. Bacam tulare razne jer na to mi je lipljen kupio letos. Ma nista. Kao da nema ribe! Promenih josh jednu, slicnu musicu i imam gadjanje pastmke male. Izasla je napolje. Odmah je otkacena lagano i pustena u nazad vodu sa mojim savetom da sto vise ikre izbaci , inace ce dogodine da strada u tiganju. :D
Josh malo provedoh tu kad cujes BUUC!!! Toliko jako. Ja pogledam kad iznad mene dvaestak metara pokupi lipac. Ogroman. Ja se brzo premestim gore. I bacaj par musica nista. I stavim jednu crnkastog tela, a krila su kao rascupana (lici na neki emidzer), udica 16. Prvi hitac i los zabacaj, nedovoljno daleko. Drugi hitac i odlicno prezentirana musica, i skok jednog velikog mangupa. :drool:
Ja se na prvi momenat iznanadih nemoguce jer pokupio je suvu musicu u ovo doba godine. I na oko 10-15m od mene ukopa se odmah. I onda krenu da kruzi oko mene, da iskace, vraca se u dubinu...
Privucem ga na dva metra, a on opet iskace. Jedva tek uz podrsku ljudi sa mosta iz veoma brze vode vadim lipljena od 900grama i 42cm. Bacih josh tri cetiri puta istu musicu, mada nacisto uzdrman lepim osecajem bilo mi je svejedno da li cu uhvatiti josh kog. I nisam se ni trudio vise. Zurio sam na voz. Vratih se kuci i odmah na zel. stanicu.

Ja se izvinjavam sto pisem moje dozivljaje na ovoj temi, ali za mene je ovo toliko uzbuljivo (hvatati velike ljipljene) tako da morao da podleim sa vama.

Slike za koji dan dok ih dobijem od druga (zvao sam ga da me slika). :doh:

Pozdrav!
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.139
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Djomla je napisao(la):
Podstaknut Fly Casting-om na fenomenalnom mitigu u Uzicu, resih ako nista ne ulovim makar da vezbam.
Što se ne javi, druže Djomla? Bila je i niška ekipa tamo...
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
656
Broj reagovanja
20
Jr je napisao(la):
Djomla je napisao(la):
Podstaknut Fly Casting-om na fenomenalnom mitigu u Uzicu, resih ako nista ne ulovim makar da vezbam.
Što se ne javi, druže Djomla? Bila je i niška ekipa tamo...

Ma ja sam stajao po strani. ;) Slabo sam znao koga. Dosao sam sa drugarom jednim i pozdravio se sa nadleznima i to je to.
Izvini, ko je sve iz Nisa dosao?
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.139
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Bili smo Kuzma, Vlada USA, Lazza i ja.

Ajde Lazo, napiši izveštaj, imaš slike a i najmlađi si član ekipe. :bleh:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Jr je napisao(la):
Bili smo Kuzma, Vlada USA, Lazza i ja.

Ajde Lazo, napiši izveštaj, imaš slike a i najmlađi si član ekipe. :bleh:
Nalupaće Vam svima Ranđa minuse zbog ovoga  :D :D :D
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.139
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Jel si siguran? Možda nam je dao svoj blagoslov? :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Milance je napisao(la):
Jr je napisao(la):
Bili smo Kuzma, Vlada USA, Lazza i ja.

Ajde Lazo, napiši izveštaj, imaš slike a i najmlađi si član ekipe. :bleh:
Nalupaće Vam svima Ranđa minuse zbog ovoga  :D :D :D

Mene ne zanimaju takve stvari, ali baš sam ja potpisao i predsao zahtev da se odobre sredstva za troškove ekipe Mušičarske Sekcije na tom skupu.
Dakle, blagoslov su dobili od mene.
Dovoljno je samo da malo razmislite, kako će izgledati neko od niških mušičara kada ga zainteresuje Fly Casting. Samo na sekund.
Drago mi je što ima onih koje to zanima, mada onaj koji će verovatno biti prvi internacionalni instruktor FC iz Niša nije bio na tom skupu. Ne ja, mene zanima samo FF i nemam nikakvih problema sa bacanjem muve. Jedan drugi.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
656
Broj reagovanja
20
Ma bice prilike da se vidimo. Ako budete dolazili ovamo u zap.  Srbiju vidimo se obavezno! ;)

Pozdrav!
 

Roda Fly

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2007.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
Ljim je zaista sjajana reka. Par puta sam pecao na njemu. Klena koliko volis, a oni najveci u korenju vrba... Pretpostavljam da i u jezeru ima velikih ali tamo nikad nisam pecao jer je sa obale tesko. Garant ima cudovista ispod onih grana, a tek na mestima pored drobljenog kamena... Sta bi tu mogli uraditi sa nekom papucarkom ili bambulom. Na Limu sam se sreo i sa jednom tehnikom lova koje neki hibrid izmedju musicarenja i lova prirodnim mamcima, ljudi su pecali na bube krompirace ali musicarskim priborom.  ???  ??? Mrene je takodje bilo dosta samo sam cuo da je pre par godina Limom plivalo dosta uginule mrene.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
656
Broj reagovanja
20
Novo mi cuti za tu tehniku! Mada svasta ima.

Jezerski klen je ogroman (u odnosu na jezerskog skobalja koji mnogo manji od recnog). Lovi se najvise na visnju. sa camcem i baca se uz obalu. Najvise izjutra. Gore u jezeru mnogo mladice. To je nesto nevidjeno. Uzicki poznati varalicari su dolazili gore i vadili ogromne mladice. Usko je i dosta protocno. Bruka za veliku ribu.

Bio je pomor ribe pre par godina kada su cistili turbine na HE Potpec! Katastrofa od osamucenje ribe je bila. Ali sve se to reprodukovalo. Ja sam licno vratio jednu mladicu od 4kg koja sam nasao nasukanu u plicaku! Skobalja su na tone iznosili...
Ospirnije o jezeru kasnije. Sad zurim...
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
656
Broj reagovanja
20
Otid'oh jutros na Lim sa najboljim mojim ribolovackim saborcom (puno lepih uspomena i dozivljaja sa vode).Odosmo u 5h i stigli na odrediste u pola 7 na svitanje. Nosili smo blinkerski sitem ali nije bitno. Isli smo na ciljano mladicu, trzeci je u blize u kraju. Na samom pocetku drug zakuca jednu od 3-4kg i ali nije je lepo probio tako da se otkaci nakon 20-ak sec.! Izludeli smo... :smoke:
Evo nekih slika:

Pritoka, mali potocic
IMG_4617.jpg


zalivcic
IMG_4625.jpg


Pogled iz strme sume...
IMG_4622.jpg


Stari vodovod
IMG_4627.jpg


Kuda ide struja?
IMG_4628.jpg


Preliv
IMG_4630.jpg

 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
656
Broj reagovanja
20
NARAVNO!!! :drool: :tbumb:

Priboj.jpg


Evo obelezio sam moj stan! 30m do Lima :D

bistrica1.jpg


Bistrica

Potpec.jpg


Potpec
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Predivne slike Djomla. Hvala na lepim pricama, slikama, a i pozivu ;)
 
Vrh Dno