KOČNICA

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
maric je napisao(la):
Jel imas F3W2 six??
jel imas ti stenzel regent?ne radi se o tome ko sta ima vec reagujem na to sto tvrdis da nesto ne postoji bolje od necega na osnovu nicega
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
Uglavnom ustanovilo se da je masina odlicna, evo maric je dao i primijere kakve je ribe uhvatio i sta je sve prosla masina.

To su mi sve korisne informacije i definitivno mi je broj jedan ta masina, mada bi ja jos bolje uzeo seriju L5W 4 seven jer sam procitao da na tu masinu ide spula od 6nine pa bi imao masinu za dva stapa ali me plasi tezina masine 4seven  od 189 gr mislim da je malo teska za moju 4-orku od 93 gr.

Kako se kaze nemozes imat i ovce i novce  :)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Milane,kupi cekrk koji ti se svidja . Svaki preko sto evra je dovoljno kvalitetan da ti dugo traje uz normalnu upotrebu. Na tebi je da odlucis koji ti se svidja i koliko ces da potrosis.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Na 4 stap staviti cekrk of 190gr za.mene je ludilo...150gr max...pri Tom za 4 ti ne treba cekrk sa.kocnicom ipak cetvorkom lovis ribe do 1.5kg recimo I ne treba ti kocnica uopste!!!
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
sasats je napisao(la):
jel imas ti stenzel regent?ne radi se o tome ko sta ima vec reagujem na to sto tvrdis da nesto ne postoji bolje od necega na osnovu nicega
Posto nemas F3w a decko je pitao za taj cekrk nemamo sta vise da pricamo. Sledeci put kad procitas temu procitaj sa razumevanjem ;)
Milane F3W 2 six je tezak 135 gr. Na njega mi je stao MED #6 i nekih 25 m bekinga sto ti je sasvim ok. Inace drzim #5 na njemu. Za #4 imam Rossa Evolutiona 1.5. Da si blize pa da poneses stap i da probas sa mojim cekrkom ovako jbg. Sto se tice kvaliteta neces pogresiti ako ga uzmes ;)
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
maric je napisao(la):
Ovaj Smith odlicna stvarcica imam je vec par godina. Sto se tice cekrka F3W je vrhunski cekrk imam ga isto par godina, kao I Ross Evolution, I Danielsson Original nymph I Sage Click koji imaju tu satro kocnicu. Po meni mozda ima estetski lepsih cekrka od F3w kao npr Loop opti dry  ili Lamson Wanquish ali da su bolji tesko ;)
Kao da ste drogirani ili ste pod nekom mantrom. Procitaj lepo sta pise ovde. Navodim 2 cekrka koja su meni lepsa od f3w a jednog je osmislio Danielsson ali da su bolji i kvalitetniji nisu.
Nemojte udarati kontru samo da bi udarali. Ajde nesto smisleno u pm.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
milankrezner je napisao(la):
Uglavnom ustanovilo se da je masina odlicna, evo maric je dao i primijere kakve je ribe uhvatio i sta je sve prosla masina.

To su mi sve korisne informacije i definitivno mi je broj jedan ta masina, mada bi ja jos bolje uzeo seriju L5W 4 seven jer sam procitao da na tu masinu ide spula od 6nine pa bi imao masinu za dva stapa ali me plasi tezina masine 4seven  od 189 gr mislim da je malo teska za moju 4-orku od 93 gr.

Kako se kaze nemozes imat i ovce i novce  :)

L5w ti ne treba sem ako neces musicariti lososa, sabljarke, tajmene... itd to su zaista preozbiljni cekrci namenjeni pretezno teskim uslovima otuda im i ta tezina

F3w dal 2six ili 4-7 ce ti zavrsiti svaki posao i varalicarenje stuke po potrebi, ozbiljno su cvrsti i full kocnicu sa diskovima, cekrk je mehanicki savrsen i neunistiv sem ako ga ko sto rece maric ne lupas macolom
Nemoj bacati pare na neke srednje klase vec izdvoj tih 200e za pravi cekrk, ili uzmi neki od 50,ona srednje klase sto se moze uzeti ispod 200e nije ni prici ozbiljnom cekrku
Inace kad smo ih kupovali ti cekrci su kostali od 320-350e pa je cika danielsson odlucio da radi samo direktnu prodaju od njega i spustio na 200
To ti je cekrk za ceo zivot da nikad vise ne brines
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
Uglavnom gledao sam razne cekrke do 200 eura i najvise mi se svida danielsson F3w 2six kojega bih uzeo, isao bi na stap klase 4, na tu masinu bi isao skagit sistem znaci 50m backing i running line 30m ili 50m nisam siguran koliko ga ima.

Stvarno sam gledao razne cekrke ali kad sam naletio da taimen prodaje pod svojim imenom cekrk za 180 eura a ja takav isti vidio na maxchatch stranici za 130 eura malo sam se zapitao onda sta kupujem pa sam naletio tu na forumu na danielsson koji je porodicna firma sa dugom tradicijom i njihovi cekrci glase kao odlican odnos cijene i kvalitete, nekazem ja da jedan greys, orvis ili hardy i ostali nemaju odlicne cekrke ali odnos cijene kvalitete i ono sto se meni svida mislim da je danielsson za mene trenutno broj jedan,
Samo me je zanimalo to oko kocnice i dobio sam odgovor i vise od toga

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Napisao si " Za tebe je najbolji odnos cene i kvaliteta itd itd" i pametnom dosta. Evo reci cu ti odmah Greys, Orvis, pa cak i Sage osim modela 4600 mada i to je diskutabilno ne mogu da prismrde Danielssonu. Sto se tice cekrka PO MENI Danielsson, Lamson, Ross i poneki Loop. Ostalo je Kina ( mada je i Loop Kina ) :) ne racunam stare Hardy- e , i neke starije cekrke 
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
Za mene je najbitnije odnos cijene i kvalitete i da mi se svidja najbitnije, a mislim da u cijenovnom rangu do 180, 200 eura mi se za sada najvise svida Danielsson,

Gledao sam sve sto si ti nabrojao ali nekako nije mi se na prvu svidio, jos osim pvih sam gledao i Vosseler ali isto mi se nije bas svidijelo.

Uglavnom hvala na pomoci svima oko kocnice i oko diskusije o masinama
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
649
Broj reagovanja
1.384
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
20211109_222512.jpgIMG-73490385fd9bbefd98016e9aa50a84be-V.jpg20211109_222903_resized.jpgservis regenta veličina 3, on ima samo jedan pluteni disk za kočnicu, smješten između kučišta role i ove mesingane osovine s tanjurom...kupio ju pred 10 godina... rabljenu, od trečeg vlasnika, nekad davno je ova rola bila vlasništvo Blafa... putevima pelinkovca... neki dan napravio totalni servis...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Ja sam u zadnje vrijeme gledao neke čekrke,treba mi pouzdana kočnica zbog strimerisanja i zamaranja ozbiljnih riba.A da je u klasi 5-6.
Na nekoj tabeli nadjem da je kod Tibor čekrka ona najbolja,kod Lamsonovih nekih novih modela (jeftinijih) imaju neke novitete,"svaki Cigo svoga konja hvali"!
E sada znaj šta je tu istina.
 
Vrh Dno