Hardy Ultralite ASR i pomoc u izboru cekrka

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nebo, od mene mozes dobiti  smislen odgovor u savetu za stvari u koje se razumem i koje nisu relativne kao sto su cekrci i stapovi . ja nisam iskusan i pametan kao ti pa da osetim odziv u blanku u milisekundama i regulisem ga rasporedom provodnika . to je cisto palamudjenje kao sto je palamudjenje kada maric napise...
maric je napisao(la):
Neki Ross??? Xaxaxa.Uzmi Danielsson ili Ross i zavrsi pricu ;)
zasto danijelson ili ros? zato sto tvoji drugari samo to cene ? ili imas konkretne dokaze da je to najbolja kupovina? sta ima na tom danijelson ili ros cekrku pa je najbolji?
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Osim sto je Ross napravljen u Americi i Danielsson u Švedskoj a ne u PRC kao neki drugi cekrci, osim sto Ross ima dozivotnu garanciju a Danielsson 5 god, i osim toga sto su maestralno uradjeni i od vrhunskih materijala i osim toga sto je matori Danielsson prvi patentirao LA spulnu na osnovu koje su nastali danasnji LA cekrci ne znam sta bih jos dodao. A da i lepo izgledaju i tezina za cekrk klase 2-6 od 136 gr i klase #4 npr od 119gr koje ja posedujem su vise nego zadovoljavajuce.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
I cek bre Sale merkam neki Simms G3 da kupim jebes cekrke sad.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Kako bre da ostanes ravnodusan ;)
 

Prilozi

  • fw3-flyreels-samling.jpg
    fw3-flyreels-samling.jpg
    79,2 KB · Pregleda: 197

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
maric je napisao(la):
A da i lepo izgledaju i tezina za cekrk klase 2-6 od 136 gr i klase #4 npr od 119gr koje ja posedujem su vise nego zadovoljavajuce.
osim ovoga zadnjeg sve drugo je prazna prica . svidja ti se izgled i tezina . postoji jos sto kvalitetnih cekrka i ne vidim zasto bi se ova dva izdvojila ? jednostavno su izvikani kao starlete . to je tvoj izbor ...kao kada bi se od ponudjenih starleta tebi vise svidjala mimi oro a meni maca diskrecija ...a one obe plasticne i sada da polemisemo koja ima sise od kvalitetnije plastike 
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
maric je napisao(la):
Kako bre da ostanes ravnodusan ;)
jel ti to mislis da bi i ja voleo da budem maric na 5 minuta? imam i ja dobar pribor i ovaj i onaj . mozda je cak moj cekrk skuplji od tvog ...veruj da nisi u pravu . jednostavno komentarisem snobizam .  ;)
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Naravno da nije palamudjenje  :D

Evo da ti kazem zasto sam odabrao Danielsona
-Konstrukcijski je savrsen
- Spulna se zavrtnjom fiksira,za razliku od klik sistema ne postoji sansa ni za minimalni luft setanja spulne
- Ima pun ram ,ne postoji sansa da se struna nikad ali nikad uštine (za razliku od rossa,sage,voselera i lamsona)gde verovatno isto nikad nece doci ali postoji teoretska sansa
- Ima podesivu kocnicu ,uradjenu po principu varalicarskih masina sa diskovima( dakle savrseno) ne glupu sa tri teflonske biksne kao npr voseler
- LA je
- masinski je rezan iz komada aluminijuma
-Sve to u 137 g
-Kao poslednju stavku made in sweden(meni bitno ) za razliku od Loopa koji je kinez
-od kako je danielson izbacio sopove kao posrednike i poceo sam da prodaje cena mu je bitno smanjena te za razliku od Loopa dobijes ga po vise nego upola nizoj ceni,iako se pomenuti pravi u kini

To su bili moji razlozi,i u mojim ocima mu ne vidim konkurenciju,ima mozda ali mozda boljih cekrka al su npr dosta tezi i meni kao takvi nepotrebni ,a cene su im 600-700 e
Ja nista ne radim slucajno i posvetim paznju detaljima

Zadovoljan sa odgovorom ?
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Xaxxaxaxaxax mislim da su ovi cekrci u poredjenju sa Macom Diskrecijom ipak Seroun Stoun ;) iluzorno je da raspravljamo o priboru posto vidim da ti imas jednu filozofiju a ja drugu. Ja sam vise British nastrojen sto se vidi iz pristupa musicarenju i kao sto oni kazu ''Nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari'' :)
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Evo Neba odgovori iscrpno. Malo je to Nebo. Ti si snob ne vredi. Poceo si i Simms kosulje da kupujes jedva te nagovorih. nema od tebe nista jbg.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
maric je napisao(la):
''Nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari'' :)
seron ston je baba za macu  :D
maricu , ni ja ne kupujem jeftin pribor ali ne palamudim i zamlacujem neiskusne u fazonu CTS ili smrt . svako neka kupi sta misli da je pametno ali sve je to tu negde po kvalitetu . tako i ovi nebini razlozi mogu da se napisu za bilo koji kvalitetniji cekrk . jednostavno je danijelson izvikan i to je to .kao i mnoge druge stvari kao sto je home made stap , itd ....
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Gde ja napisah da je CTS vrh??' Meni je vrh to pokusavam da ti objasnim. Da li ti ili Oholi ili Pera, Mika , Zika pecate na Lineaeffe stapove ne zanima me reci cu ok to je vas izbor trenutno mozda vam se svidjaju, mozda nemate para za druge, mozda vas boli dupe da dajete vise od 30e za stap a koristite ga 2 puta godisnje. Ali ako me neko pita iz svog iskustva cu reci kupi Danielsson a cak cu pre reci kupi gotov stap nemoj praviti CTS posto ima dosta zajebancije i nerviranja i mozda ti se na kraju nece svideti sta dobijes. Mene je usralo i nasao sam stapove koji mi odgovaraju. Za uzivanje CTS MX, a za Drinu CTS X i cao. E sad sto ih imam u par duzina i klasa to je vec druga prica.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
sasats je napisao(la):
tako i ovi nebini razlozi mogu da se napisu za bilo koji kvalitetniji cekrk . jednostavno je danijelson izvikan i to je to .kao i mnoge druge stvari kao sto je home made stap , itd ....

Pa napisi ih za tvoj  :hammer:
Danielson izvikan !??? Pa pre su svi drugi vosseler ,sage,Loop,ross... izvikaniji i to mnogostruko sto kod nas sto u inostranstvu ,kolko ljudi uopste ima danielsona?
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
eej  haloo,, polako ne vrijedjajte mi vosselera  :),,, sve je to izvikano za danijelsona prvi put cujem ,,cilj mi je Marryat  mozda je i on izvikan ali svicarac jer to meni je bitno da nista vise nije kinesko ,,kineze bojkotujem ali treba i bojkotovati ove sto dizu paprene cijene za musicarske role koje su u principu vrlo jednostavne u odnosu na stacionarne ili multi role ,,svidja mi se ova od hardija ali ih bojkotjem preskupo  oko 700eura  za rolu max do 150 ili 200 eu necu da finasiram zelenase ,,evo slike [
v6roue.jpg
][/img]
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Dzolix ti odma pa na fakultet ;) Matori Danielsson je prvo sljakao za Loop i izmislio LA spulnu. Nije ni cudo sto nisi cuo.
 
Vrh Dno