Cudoviste iz Morace

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.137
Broj reagovanja
1.215
Lokacija
Čačak
ljudi pa covek je rekao da je mesto izuzetno tesko,tj nemoguce za silazak i prihvat ribe,jedino da se seta nizvodno...tacnije
Fox lovio je sa stijene na Mepsa Agliu bjelog 4 velicina
kad je dovukao ispod stijene nije imao izbora jer nema se gdje izvaditi a da je pusti na dlaku
pa da je vodi 100 m nizvodno gdje je jedini prilaz vodi nije mu padalo na pamet
jer to je riba od 11 kg i ne pusta se dlaka isto kao kao sto se ne pusta ni mladici
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
e ovako
sliku sam postavio da bih pokazao da i pored krivolova svih mogucih vrsta(dinamit,podvodne puske,struja ,mreze i kozna sta jos u Moraci se jos uvijek nadje poneki kapitalac

to sto se neki zgrozavaju sto je na kraju pucao na ribu me ne cudi jer ovo mjesto je prepuno
svakojakih palamudera koji se zgrozavaju nad slikama riba u kadi,tavi ili sta vec a siguran da bi svaki od njih
istu ribu ponjeo kuci i ne bi birao nacin da je izvuce na obalu kad je vec jednom zakacio

istina je da i meni nije jasno zasto je nosio pistolj u ribolov ali u to necu da ulazim mozda se bas i nadao nekom kapitalnom ulovu ko zna neko napisa da kad je vec dovukao ispod stijene mogap je malo popustiti dlaku i sici na pristupacniji teren da je izvadi to samo govori koliko zna o glavatici i njenjoj snagi da je samo i pokusao to da uradi izvukla bi mu 100 m dlake u par sekundi ponavljam ponovo koje lovio mladicu zna da se dlaka ne popusta i nikako se ne dozvoljava ribi da ode u dno gdje bi se mogla osloboditi udarajuci glavom po kamenju

posto vi svi sem Mixa :tbumb: niste ocigledno lovili na Moraci ne znate o kakvom se terenu radi i kakva je voda mada i ti tereni oko medjurijecja nisu ni nalik ovom terenu
znaci ovdje je rijec o donjem toku Morace gdje je sirina korita preko 100m voda je brza i duboka pogotovo u ovom periodu posle kisa i nakon topljenja snijega a on je lovio sa stijene makar 5 m visine pa da vidim kako to vi mislite da je trebao dici sa stapom od 2.70 m i 25mm dlakom

svi koji misle da lazem i koji sumnjaju u istinitost price neka sumnjaju i dalje samo ne vidim sta je tu cudno sto je ulovljena na mepsa ili sto je pucao u nju

sigurno nece glavatica od 11kg da se hrani muvom u ovakvim uslovima na vodi kakvi jesu trenutno
a i ja bih isti pucao u nju sigurno je ne bih pustiio da ode kad sam je vec dovukao blizu obale
jer nije svaki dan prilika za ovakvu ribu

neko pomenu lipca ima i njega ali samo u gornjem toku na zalost nisam u mogucnosti da idem tamo








 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
asader je napisao(la):
To sto se neki zgrozavaju sto je na kraju pucao na ribu me ne cudi jer ovo mjesto je prepuno svakojakih palamudera koji se zgrozavaju nad slikama riba u kadi,tavi ili sta vec a siguran da bi svaki od njih istu ribu ponjeo kuci i ne bi birao nacin da je izvuce na obalu kad je vec jednom zakacio.
Može jedno glasanje?

Nema ni zaklinjanja na Bibliju, niti detektora laži. Možeš ljudima verovati, a možeš i misliti da te drugari sa foruma lažu. Možda lažu i sami sebe. Možda bi u konkretnoj situaciju drugačije postupili. To nećemo znati...

Elem, molim sve forumaše kojima citirana dilema kolege asadara izgleda zanimljivo da bez mnogo komentara, jednostavno sa da ili ne odgovore na sledeća 2 pitanja:

1. Ne veoma nepristupačnom terenu ste zakačili veliku glavaticu. Male su šanse da je izvučete.  Verovatno će vam pokidati, ali imate kakvu takvu šansu. Pored vas je kolega koji ima pištolj. Riba je tu pred vama i lako se može odstreliti. Da li biste (a) okušali sreću u borbi sa njom ili (b) zamolili kolegu da je ubije?

2. Uhvatilii ste ogromnu glavaticu. Riba je nepovređena. Napravili ste par fotografija. Da li biste (a) ribu vratili ili (b) bi je odneli kući (za večeru ili prepariranej).

Druže asadar, stižu odgovori! Verujem da će biti šarenoliki...  :)

Evo i odgovora Gocija the Palamudera  :D

1. a
2. a
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dok postoje sportski ribolovci koji se sekiraju kako je njihov kolega ulovio ribu i da li je korektno postupao sa svojim ulovom, ribokradice će mirno spavati. Znaće da nemaju nikakvog protivnika, jer sportisti ratuju međusobno oko gluposti koje samo mogu da zasmeju gazde crnogorskih voda- dinamitaše, gnjurce i strujaroše.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.137
Broj reagovanja
1.215
Lokacija
Čačak
1.) a;  ali pod uslovom da imam gde da je prihvatim,ako nemam a zelim da je uzmem,a ovoliku bih sigurno uzeo, onda bih je upucao.
a ko nije probao ribu u kiselom mleku taj ne zna zasto bih je uzeo.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
hahaa kako me slatko nasmijaste
predosjecam da ce vecina ako ne i svi odgovori biti a

kad malo bolje razmislim covjek je i uradio dobro djelo jer da je vratio u vodu
odma bi se raspricalo po gradu pa bi sutra dan ako ne i isti radio dinamit struja ili mreza
tako da bi steta bila mnogo veca zamislite koliko bi struna,potocare,mrene,jegulje stradalo onda
eh ja bi Bleckiju orden dao i da ga sa ponosom nosi

poz mix vidim da ti jedini kontas sta je glavatica i zelja da se ista prizemlji pa makar i nekonvencionalnim metodima imas pm treba mi jedan savjet od tebe
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
asader je napisao(la):
hahaa kako me slatko nasmijaste
predosjecam da ce vecina ako ne i svi odgovori biti a

kad malo bolje razmislim covjek je i uradio dobro djelo jer da je vratio u vodu
odma bi se raspricalo po gradu pa bi sutra dan ako ne i isti radio dinamit struja ili mreza
tako da bi steta bila mnogo veca zamislite koliko bi struna,potocare,mrene,jegulje stradalo onda
eh ja bi Bleckiju orden dao i da ga sa ponosom nosi

poz mix vidim da ti jedini kontas sta je glavatica i zelja da se ista prizemlji pa makar i nekonvencionalnim metodima imas pm treba mi jedan savjet od tebe

Ulov mog zivota je som sa kojim sam se borio 25-30 minuta. U toku borbe sam drzao stap i levom rukom. Spao je sa rapale pred mojim nogama, u plicaku do kag sam ga dovukao. Rado prepricavam taj dozivljaj a osecam se kao da sam ga drzao u rukama. To je bio dan kada sam poceo da pustam svoj ulov. Mnogo riba je u trenutku bilo na mojoj udici, a vec u sledecem 100m dalje.Fenomenalan je osecaj kada vam priroda demonstrira svoju superiornost. Dakle nije sve u mesu, a ulov moze i da se precuti...
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Pa kako ste ti asaderu i ti Mix toliko sigurni da ne postoje ljudi koji drugacije razmisljaju od vas,neverovatno ali istinito,pa palamudi ste sami, jos nisam video ovakvu zamenu teza,mozda jos kod ovih nasih nesrecnih politicara.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sve je pod kontrolom, momci. U naš sport se umešala psihologija. Ionako je mušičarenje jaka psihoaktivna supstanca, koju ja preporučujem onima koji traže malo opuštanja. E, na ljude takve supstance potpuno različito deluju i potpuno je pogrešno da treba očekivati isto dejstvo kod svih. :doh: :wacko:
Evo ja, kao okoreli flyfishing junkey, koji bi ovu mečku pre svih lovio strimerom, ostajem pri svome i ponavljam da bih u situaciji u kojoj je bio ovaj vešti sportski ribolovac, postupio potpuno isto. Znao bih da nije dozvoljeno pucati u ulov, ali bih išao i u zatvor zbog ovakvog ulova. Ja znam da se na ovom svetu vrlo često puca i na ljude, bacaju bombe, ispuštaju otrovi u reke i vazduh, instaliraju nove nuklearne rakete, pa nikom ništa. Kažu da je to sasvim normalno, a on nenormalan. Ja ne mislim tako. Ja mislim da je ribolovac sa Morače samo umanjio vrednost svog ulova u očima nekolicine mušičara sa ovog foruma time što je pucao u neman kada je uvideo da je ne može drugačije savladati. Boli njega choock za to. On je najuspešniji sportski ribolovac sa Morače za koga sam ikad čuo.
Ja sam imao probleme da izvučem soma od 5 kg mušičarskim štapčićem 8' 6" #5. Kada sam video da ne umem da ga prihvatim rukom, a meredov ne nosim, zamolio sam prisutnog kolegu da mi nožem napravi kuku od drveta. Time sam ga prihvatio i izneo na obalu. Prvo što sam uradio je ubijanje ulova koji je predodređen za odnošenje.
Sa neverovatnom lakoćom mogu da nađem ne jednog, nego gomilu mušičara i ostalih ribolovaca, koji neće reći "svaka ti čast za soma na mušicu", nego "nesportski si ga prihvatio" ili "ubijanje ribe je strašno" itd, trudeći se da zanemare ono najbitnije, da se radi o fenomenalnom sportskom ulovu, koji potpuno zasenjuje ostale pojedinosti.
Ako treba da glasam (mrzi me da čitam sad1,2 ab...) glasam da bih uradio isto kao i taj cenjeni ribolovac, ako ni zbog čega drugog da ne bih bio na strani onih koji sutra vrlo lako mogu da ospore i ostale, pa i moje fantastične ulove. Verujte, to sam već doživeo X puta i znam o čemu pišem.
Kada budem upoznao ovog cenjenog gospodina, biće mi čast i zadovoljstvo da od njega čujem kako je prevario "čudovište iz Morače".
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
evo slike i jednog struna od 7 kg uhvacen juce na ....

da ne bi osuli paljbu necu reci na sta je dignut

nisam ga ja uhvatio da ne bude zabune da ne bi bilo da prisvajam tudje ulove posto su me neki vec prozvali lazovom pa cisto da se razumemo

inace slika je takva kakva je mobilni se koristi nazalost
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Svaka čast ribolovcu. Ovo je još jedan neverovatan trofej. Salmo dentex od 7 kg!?!? Sigurno ga nije izvadio mušicom. Kako god da ga je izvadio, ako je to učinio uz pomoć udice, vrijedi.
To što se nije slikao znak je da na svoj ulov gleda kao na svoje zadovoljstvo koje je nemoguće podeliti, pa mu je dovoljan i jedan snimak telefonom, čisto kao dokaz. Naravno, mi bi smo voleli da gledamo veoma kvalitetne snimke iz svih uglova ovih retkih trofeja i riba, ali ove moračke majstore očigledno boli uvo za to. Verovatno kažu: "Ulovi, pa gledaj." :hammer:
Moram priznati da slike i vesti koje dolaze sa Morače i Zete privlače "divlje" mušičare. Ja znam revire, koji su pod višedecenijskom zaštitom, sa kojih nikada nije prijavljena niti ovolika glavatica, niti bilo koja pastrmka osim kalife.
Ih, taj strun! Kad dođeš u Crnu Goru, mušičariš i družiš se sa tamošnjim ribolovcima, slušaš razne priče. Lipljena i pastrmku svi love. Mladicu uglavnom dinamitaši i ronioci. Glavaticu takođe, ali i poneki varaličar sa Zete. E, kad se pomene strun, to je nešto tajanstveno. Kao da je ta riba rezervisana za najbolje sportske ribolovce. O njemu se priča sa najdubljim uzdasima. Uuuuuuuuuhhhh!
 
Vrh Dno