Brzotonuca struna

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
maric je napisao(la):
Brate znam da hvatam smudja na varalicu ali iskreno zabole me za to. Isto kao i varalicarenje na Gradcu mogu ali zabole me. Pricamo o musicarenju smudja. Znam da je Tantalov posao i nemoguca misija ali mi se brate lovi tako smudj. Ako imas neki predlog za stap tj klasu stapa, neku brzotonucu strunu, strimera ili da pomognes oko tehnike lova FF priborom tj ako znas rado cu te poslusati.
Za smudja ljeti dobar je stap aftma 7,8 ili 9  plivajuca snjura ili  plivajuca sa tonucim vrhom  (mozda hoces da sam napravis takvu od stare tonuce)  moze i intermediet ,, Musice kao za stuku ali manje pozeljno je da budu dzig tj da udica stoji ka gore    ,, zimi kada je smudj blize dnu  moze i tonuca shnjura ,,o smudju pojima nemam osim teoretski  :)  ribolov je izazov i bas zato jer je  nesto tesko moze biti i privlacnoi sta onda fali ponekad probati i smudja ako imas priliku ..
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
simpson H je napisao(la):
Sale to je debelo osvetljen kej, setaliste. Uvece kao na korzou. Tipujem da ce Maric da upeca neko dete 3-5god pre nego smudja  :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
jos gora varijanta . nema tu pecanja cim ima mnogo naroda . meni se cini da ce tu da bude cisto manekenisanje ? mozda se nada da prevari nesto na obali na sims kombunezon ?  :D
nema bolje varijante nego negde na savu i da se mlate bucovi ali strogo gde nema naroda . da dodjem na nedelju dana smem u po ceo pribor da cu da izbunarim mesto i da razvalim ribu . sava je puna bucova
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
dzolix je napisao(la):
o smudju pojima nemam osim teoretski 
dzo , izvini druze sto pitam ali kako onda savetujes marica kada , na sta i kako da peca smudja ako pojma nemas o pecanju smudja?  :D
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
ovo mu samo prenosim savjete drugih  strucnjaka koji se razumiju u musicarenje smudja a naglasavam da sam nisam nikad  uhvatio  niti lovio smudja ali po terenima i vrsti ribe vjerujem da je to istina ,,,
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
strucnjak u musicarenju smudja ne postoji,moze samo postojati neki lik koji je samo imao srece da ga po koji put usere  :D
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
e bas je smijesno haha  :),,, pa na nasim prostorima je musicarenje slabo razvijeno  ili tek u povoju ali ako postoje varalicari koji su specijalizovani za lov smudja  onda je normalno da postoje negdje ljudi koji su majstori  tj odlicni  poznavaoci lova smudja  musicarenjem,,, ako ne  ovdje onda negdje drugdje sto i jeste tako ,,,
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.308
Broj reagovanja
333
Lokacija
Beograd
Nebo udario ti Drinski lipac u glavu :) procitaj lepo za velike komade I skontaces da se odnosi na Drinu I Vrhpolje, Rogotu itd .E sad sto se tice smudja jeste 25 maj setaliste ali treba spojiti lepo i korisno. Prosli put jedna beovica u providnim belim pantalonama I tangicama seta. U tim trenucim ne pomaze Clouser minnow :) u subotu odoh sa #5 da isceprkam nesto dok ne vidim koji stap cu #7 da uzmem. Taman I da vidim te krvopije kojih prosli put nije bilo zbog vetra.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Nije mi jasno sta si hteo reci ,ali jedina varka koja radi posao na 25 maju je red head deep runner,vidi pa ponesi  :hammer:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.308
Broj reagovanja
333
Lokacija
Beograd
Ponecu I Daiwu za svaki slucaj ;) a sledece nedelja je Drinka :)
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.308
Broj reagovanja
333
Lokacija
Beograd
Ja tek vezujem za vikend :) Sole mi dade jednu dobru ideju :)
 

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
Radim na 20 metara od keja 25 maj vec 20 godina. Poznajem SVE lokalce koji jure smudja (ozbiljne sa preko 150 izlazaka godisnje), i svi oni zajedno uhvate 20 - 30 pristojnih riba godisnje (pri tome love i u lovostaju). Pri tom ni ne pecaju kod 25. vec na kontra stranu kod i oko marine gde ima daleko manje setaca i ostalih likova. Musicariti tu smudja na tom potezu je prilicno budalasto.
 
Vrh Dno