udice

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Ajde majstori preporučite nam veličine i vrste udica za strimere
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Ajde malo detaljnije, na ovako siroko postavljeno pitanje tesko je dati odgovor!

Sta mislis pecati i sa kakvim i kolikim strimerima?
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Sto se tice udica za strimere,nisam mnogo obracao paznju na ribolov strimerima,vise sam bio skoncetrisan na suve,nimfe..nesto mokrih..Medjutim pre neke sezone sam se jako zainteresovao za lov bucova strimerima i od tada ih radim i stalno su u mojim kutijama,najbolja udica je 4 ( ne treba da bude prevelika)..I mora da bude jaka,znaci nema ispravljanja,ili ne daj boze pucanja..Gamakatsu su po meni najbolje udice ..za nase uslove.


Pozdrav.

M.Masic.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Gamakatsu udice su se odlicno pokazale. Veoma su ostre, tanke i probojne. Tesko se ispravljaju, lakse pucaju nego sto se isparavljaju.

Jos kad bih mogao naci negde Gamakatsu sc15 ili set lazer udice u velicini #2/0 za stucije strimere. Ja licno volim da radim sa udicama malo kraceg vrata i sa ravnim okcem.
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Pa... Ciljnae vode su Sava( bucov ) i Drina.Štap je klase6-7 a šnjura 5.Dakle... Ma nemam ja pojma zato Vas i pitam.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Cestitam ti na izboru ribe za musicarenje strimerom. Nemoj stedeti, kupi kvalitetne udice. Velicine ces morati da odredis sam, prema strimerima koje ces koristiti. Mozda je najbolja preporuka da kupis Owner ili Gamakatsu udice kojih ima u nasim prodavnicama. Naravno, modele za strimera. Broj 4 do 1, za pocetak. Bucov je nezgodan, pa je bolje prvo probati "sitnijim" mamcem. Udica mora biti izuzetno ostra i da na lagani dodir ubada nokat. Ja ih tako testiram. VMC i Mustad modeli, koje mozes kupiti kod nas, nisu kvalitetni. Ja najvise volim da koristim udice kratkog vrata kad lovim bucova. Ako nema takvih, ja ih skratim, pa im umesto metalnog, napravim okce od jakog, upletenog konca, poput nekih lovaca na losose.
Donji tok Drine je, izgleda, veoma interesantan za musicarenje bucova i klena. Voleo bih da nam preneses sva svoja iskustva sa tog terena. Srecno sa bucovima!
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Tvrdim da ribe poput buca nema.Dala mi je toliko sreće i adrenalina na varalicu da moram da probam i na muvu.Hvala na savjetima
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mnogo si stur na recima. Molim te da u forumu "musicarenje bucova" napises malo vise o Drini i njenim bucovima. Nemoj da "stekujes" mesta.
 
Vrh Dno