Po ko zna koji put- reka Toplica

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Pre 5 min mi je javio drug ribocuvar- na reci je haos. Mrtvih riba koliko vam volja, a reka kao i prethodnih dana, boje koka kole. I opet, po ko zna koji put, iza svega toga jedan pogon fabrike KOPAONIK iz Kursumlije koji se bavi proizvodnjom lesonita i otpustanjem otpadnih voda prepunih fenola. Pa dobro majku mu, dokle vise?!?  :'( :mad: ???    Ne da mi se da pisem dalje, ubise me ove dirke na mobilnom.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.110
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
E do ..jega. Dogovaramo se sa Denmilom da odemo na Toplicu neki vikend i gle ovo sad  :'( :mad:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.110
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Gledao sam na RTS vestima kako izgleda reka, katastrofa, ali prava  :mad:
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Idite slobodno na pecanje od Prokuplja nizvodno. Tu su inace i najbolji klenaroski tereni. Ovaj haos se desio na nekih 5-10 km toka nizvodno od Kursumlije, a posle toga, do Prokuplja ima vise od 25 km toka Toplice, tako da tamo gde biste trebali da idete nije bilo pomora.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mogu da idu, ali pitanje dal će nešto uhvate - javio mi se juče Boban iz Mramora, kaže Morava teče zloćudno tamna kraj njegove kuće, nema ni beovice na površini, ribe se pritajile, osećaju otrove... Mogu misliti kako je ribama iz donjeg toka Toplice kad se ovako ponašaju moravske, gde je taj otrov jedno 5x razblažen.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.110
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Možemo da idemo ako u ime naroda treba da izvršimo neku egzekuciju ali na pecanje, ne. Gledao sam danas na TVu neke snimke Toplice i užasavao sam se kako to izgleda. Postoje li uopšte neka postrojenja kakva takva za prečišćavanje otpadnih voda u Kuršumliji i Prokuplju?
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
U Prokuplju i nema neke potrebe da postoje. A u Kursumliji u SIMPO SIK (ex SIK Kopaonik) postoje, ali ne rade, jer bi reagensi za pokretanje istih povisili cenu lesonita za 17-18 %. Iako jedini u Srbiji proizvode lesonit i imaju monopol, draze im je da lice na juznoamericke i azijske drvopreradjivace. Inace, sinoc se neka budala setila da neutralisu smrad fenolne smole (vrlo slican smradu poljskog wc-a) koji se siri celim gradom tako sto ce da ubace izvesnu kolicinu kreca u basen otpadne vode. To je, naravno, zavrsilo u Toplici, tako da je jutros imala boju bele kafe. Srecom u nesreci, nema vise riba koje bi mogle da uginu. :whistle:
 
Vrh Dno