OPST Commando skagit head

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
313
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Prvo da se zahvalim kolegi sa foruma koji mi je pomogao da dođem u posed ove fantastične strune.
Da ne pričam mnogo o tehničkim detaljima koji mogu da se pročitaju na zvaničnom sajtu, ali moram da istaknem dužinu od 12 fita, koja mi je u startu delovala užasno malo, ali kad se sve to namesti i proba u realnom ribolovu, to je sasvim dovoljno. Struna namenjena prvenstveno skagit stilu zabacivanja, mada sa lakaćom može i preko glave kada je to potrebno, ako je uopšte potrebno. Konstrukcija takva da sa njom možete baciti bilo šta sa čeme može da se uhvati riba, mislim na mušice.
Reč je o glavi od 175 gaina, koju sam planirao prvenstveno za switch štap klase 3 (Echo Glass switch 3106), ali i za jednoručni štap klase 4. Mom oduševljenju nije bilo kraja, posebno u kombinaciji sa jednoručnom 4-kom od 8,5 fita. Zabačaji su tako laki, a sistem se ispravlja bez ikakvih problema. Promena pravca, prilično jak vetar, se fantastično lako rešava. Preporuka za ovako laku glavu je upotreba poly predveza, mada sam ja počeo sa iMOW light tipom i od euforije sam i zaboravio da ga promenim na poly, radi probe.
Ovakava konstrukcija, prvenstveno mislim na dužinu, ima svojih prednosti, ali i mana. To nije struna kojom se juri distanca, ali za realan ribolov to i nije presudno. Može da se zabaci sa mesta koja su oskudna sa prostorom, a može da ponese priločno velike i teške mušice.
Sve u svemu mislim da ima mnogo više pozitivnih nego negativnih karaktristika. Još par stvari koje mogu da se smatraju kao mane su cena i dostupnost. U Evropi je još nema, barem ja nisam našao dilera. I da, namenjena je za one koji preferiraju skagit stil, posebno jednoručnim štapom.
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
313
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Ne mogu da se otmem utisku, glava kuju su napravili Ed i Jerry je nešto najbolje i najuniverzalnije što sam do sada probao. U subotu sam koristio jednoručnu 4-ku i pecao bez problema po solidno jakom vetru, ali sam koristio iMOW light tip. U nedelju sam koristio switch i plivajući poly, vetar je bio mnogo slabiji, fantastično. Bacao sam otežane nimfe sa tungstenom na udici od 10 do 16 i mokre muve za klena na 10-kama. Prezentacija izuzetna, posebno sa poly-em. Kada se steknu još neki uslovi ostaje proba sa strimerima, ali prema dosadašnjem iskustvu ne vidim razlog da tu bude nekih problema.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.412
Broj reagovanja
233
Lokacija
Beograd
S obzirom na to da je dizajnirana za strimere, još malo pa će biti jao klenovima i bucovima  :yeswink:
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
313
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Rio Slick shooter 20 lb, i Amnesia od 20 lb, mada ona tone pa zna da zeza
 
Vrh Dno