Koji cekrk uzeti?

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
A na kraju takmičenja ide pesma "I PROTA GURA AL OPET NE IDE"  :hammer: :hammer: :hammer:
Bosonogi ,ha h
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Uzeo sam EvilFly endurance 9ft #3. Sad, cekrk i kanap treba da uzmem. Ako moze neki savet, koji cekrk uzeti, ne preterano skup (dolazi u obzir i AliExpress), da bi bilo to sve lepo izbalansirano. Hvala unapred na savetima. Pretpostavljam da treba 3/4, ali koju tezinu cekrka da trazim?
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
Bio je neki vosseler na oglsima, polovan al da uzmes i ne brines  :tbumb:
 

jesko78

Senior member
Učlanjen(a)
29.10.2014.
Poruke
437
Broj reagovanja
4
Lokacija
Kladno
Evo ti "kinez", ako te ne mrzi da cekas. https://www.aliexpress.com/item/iLure-Fly-Fishing-Reel-CNC-3-4-5-6-7-8-WT-Fly-Reel-Machined-Aluminum/32842437351.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.40vJpg
100 gr, mislim da je malo iznad tezine stapa
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Ma koji crni balans ko to jos gleda,ja 2metra imam I koristim cekrk od 60grama najlaksi moguci,a tebi preporucujem jeftin cekrk do 40e jer ce ti sluzi za skladistenje kanapa jer 3 stapom neces ici na velike ribe!!!!
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Hvala ljudi na savetima. Nije bas da me ne mrzi da cekam, ali, ako ne nadjem, nesto u tom fazonu ovde, narucicu ovih dana, pa cu da cekam. Iskreno, svidja mi se ovaj cekrk sa Ali-a.

Naravno da ne planiram da jurim velike ribe, imam drugi komplet za  to. Mada, i slabo vidjam te velike ribe :D
 

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
136
Broj reagovanja
305
Lokacija
Bor
Da ne otvaram novu temu, koji čekrk preporučujete za nifaroški štap na 3m #2? Kontam da mi treba veličina 5/6/7, ali veće šulne u prečniku, uže u širini i pliće....da li ima nešto tako za oko 80e?
 

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
136
Broj reagovanja
305
Lokacija
Bor
Videh taj, lep, dobar, ali iznad novačanog limita trenutno...
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ukratko uzeo sam falkon 5/6 ,cisto za pecanje klena na moravi i moravici...varalicar sam dugo godina ali nikada nisam musicaririo u zivotu.Gledao sam na sajtu http://www.timeflyfishing.com/prodavnica/fly-reels neke cekrke. iskreno za pocetak ,ne bih bacao puno para ,nesto do 3500 za cekrk i koj bi mi konac vi preporucili za taj neki komplet .Dopao mi se Robinsonov http://www.timeflyfishing.com/prodavnica/fly-reels/wa-5-6 medjutim kaze mi prijatelj da je imao lose iskustvo sa njim.
Hvala na savetu.
U rukama V.M. svaka puska je ubojita.......Sam si svoj i sam odluci naspram situacije......Pozz
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
273
Broj reagovanja
36
U rukama MV svaka puska ubojita...ali nekako je dvocevka ispred kremenjace...a kalasnjikov malo ispred...pa ima jos...

Sto se cekrka tice i pribora uopste misljenja sam da je primenjiva stara poslovica ''koliko para toliko i muzike''...
Cekrk prvo prilagoditi odn traziti prema stapu...velicina i tezina...pa onda namena...niije isto koristiti cekrk na Gradu i Drini....na Gradcu malo namotas malo izvuces i obicno i nema neku veliku ulogu u ribolovu...na Drini i rekama poput Ribnika ili nekih voda gde se love vece ribe potrebna je i kocnica...ona koja nece od izvlacenja kanapa i namotavanja da se popusta...ako se popusta svakih pola sata ili sat cemo imati zaletanje cekrka i mrsenje kanapa na njemu...znaci kocnica koja se NE OTPUSTA SAMA.....

Ja sam pre za neki polovan ocuvan cekrk za 100ak eura ili 150 nego cekrk od 99 na snizenju nov......tacka...

Pocetnik....pa i pocetnik vozac vozi auto....zasto trabant....zasto ne neki punto ili polo,,nekimanji...za pocetak....zasto polazitiod najjevtinijeg koji je po pravilu i najlosiji....

I jos jedan savet za sve koji imaju dilemu oko pribora....kraj je sezone....svi cekrci i stapovi i pribor uopste..po prodavnicama ce i u martu biti tu....nema zurbe...

Ne treba zapostavljati kineze....
 
Vrh Dno